55 zich na hel genot van twee of meer jaren onderwijs om het Kijk gedurende tien jaren als Officier te dienen. De Ka- dets voor de dienst hier te lande en bestemd voor de wa pens der ArtillerieKavallerie of Geniebetalen f 600 als jaarlijksclie bijdrage aan de Akademiedie der Infanterie f 450. (De Adelborsten f 600.) De Kadets, die uitslui tend voor de dienst in de Koloniën bestemd zijnbetalen voor de verschillende wapensde helft der daarvoor zoo even ge noemde sommen. De andere helft wordt uit de Koloniale fondsen aan de Akademie voldaan. Bij Koninklijk besluit \an 22 April 484-2, N°. 94, is echter bepaald, dat geen Ka- det voor de Koloniën wordt toegelatenzoo niet vooraf door de ouders of voogden borglogt wordt gesteld, voor de terug betaling der uit de Indische geldmiddelen ten behoeve van zoo danige jongelingen te verstrekken sommenwanneer zij hunne bestemming om de eene of andere reden niet volgenhet ge val van overlijden alleen uitgezonderd. Van de jaarlijksche- 1) ij dragen zal de helft bij de intrede van den Kadcten ver volgens alle zes maanden vooruit betaald wordenen wel vóór of op den lslcu September en den ls,cn Maart van elk jaar. (Geldt ook voor de Adelborsten.) Bovendien zal ieder Kadet, bij zijne intrede, voor eerste uitrusting betalen: voor de In fanterie f 60en voor de andere wapens f 75 waarvoor bij alsdanbij bet verlaten der Akademiede hem aldaar ver strekte boeken en teekengereedschappenin eigendom zal behouden. (De Adelborsten f 75.) Indien een Kadet bui tentijds de Akademie verlaat, zal van de laatst gedane storting alleenlijk teruggave geschieden over bet kwartaal der jaarlijk sclie bijdrage, dat nog niet zal zijn ingetreden. Een zeker getal Kadettenwier vaders op bet bed van eerof binnen zes maanden na de door ben voor den vijand bekomen won den overleden zijnzullen kosteloosen voor bet wapen waarbij bun vader diendeboven 'bet getal ter plaatsing toe gelaten Kadets, en zonder concurrentie, kunnen worden toegelatenmits voldoende aan de tot admissie bepaalde ver- eischten van kunde en ouderdom. Ook zullen de Kadets,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 83