57 het wapen, waarbij hij overgaat, is vastgesteld. De Kadet, van een ander wapen lot de Infanterie overgaande zal van dat oogenblik af alleen de voor het wapen der Infanterie bepaalde bijdragen betalen. VERWIJDERING VAN KADETS VAN DE AK ADEM IE. Het wegzenden van Kadets van de Akademie kan alleen plaats hebben na bekomen goedkeuring van het Departement van Oorlog. De verwijdering zal met overleg van den Raad van bestuur en toezigl door den Gouverneur worden gevraagd met eene naauwkcurige opgaaf der redenenwelke daartoe aanleiding gegeven hebben. Een Kadet zal van de Akademie kunnen worden verwij derd ten gevolge van a. ligchaamsgebrekensedert zijne aankomst bij de Aka demie ontslaanwelke hem voor de actieve dienst ongeschikt makenof wel indien na verloop van de twee eerste studie jaren zijn gestel geen genoegzame ontwikkeling van het Iigchaam toelaat b. het overblijven in dezelfde klasse langer dan twee jaren veroorzaakt door gebrek aan vlijt of geestvermogens; c. een slecht gedraggepaard met onbuigzaamheid en een bestendig verzet tegen alle vermaningen lot verbeteringen d. zedebederf, dat hem voor anderen gevaarlijk zou ma ken. De ouders of voogden zullen in lijds daarvan verwittigd worden. Gedurende de twee eerste jaren van verblijf op de Akademie zal het aan de ouders of voogden van eencn Kadet vergund zijnzichom gemotiveerde redenentot het bekomen van ontslag voor hunne zonen of pupillen aan bet Departement van Oorlog te wenden. Wanneer een Kadet de Akademie verlaat vóór bet eindigen van den vollen leercursuszullen de onkosten van kleeding door hem vergoed wordenvolgens de waarde, die zij op dat oogenblik heeft, vermits deze goe deren aan den Kadet verblijven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 85