99 zijn, naai' liuis te doen vervoeren, waaromtrent zij zich met den Gouverneur der Akademie zullen verslaan. Het wordt ten strengste verboden den zieken eenige andere eet- of drinkwaren te bezorgen dan die bun voorgeschreven zijn (1). In geval een Kadet aan de Akademie komt te overlijdenzullen de eer bewijzen aan het lijk te gevendezelfde wezenals die voor de Onderofficieren van bet leger bepaald. De begrafenis kosten komen ten laste van zijne ouders of voogden. Hier voor is het door hem te goed hebbende op de halfjarige bij drage vooreerst aansprakelijkwordende het overschietende aan de familie of de voogden van den overledene terugge geven met dien verstandedat alleen dat kwartaal verrekend wordt, hetwelk nog niet is ingetreden. De ouders of voog den moeten ook de waarde vergoeden der kleederen van den overledeneberekend naar hun verschenen dragtlijdzul lende zij daarentegen in het bezit dier goederen worden ge steld. Het is evenwel aan de ouders of voogden vrijgela ten op hunne kosten over het lijk of de begrafenis te beschikken met overleg van den Gouverneur. ONDERSCHEIDENE BEPALINGEN. De Kadets mogen gedurende hun verblijf aan de Akademie geene andere kleedingstukkenlinnengoed of schoeisel dra gen als hetgeen aan hen door den Raad van administratie wordt verstrekthet dragen van wollen onderkleeding kan aan de Kadets worden toegestaanindien zulks voor hunne gezondheid noodzakelijk wordt geachtzij schaffen zich het daartoe benoodigde op eigen kosten aanen laten deze goederen merken met hun wapennummer. De goederen of kleedingstukken, door de Kadets bij hunne komst op de Akademie medegebragtzullen aan hunne ouders of voogden worden teruggezonden. ;l) Denkt, er aan, Mama's, die uwe zonen bezoekt!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 87