natuurlijk uitvloeisel van meer werkmeer loon gepaard gingniettemin begrepen allen, dat liet pligt was, de handen in één te slaanen toonde ieder de meeste bereid willigheid om deze gewiglige proef te doen gelukken deze belangrijke vereeniging vruchten te doen dragen. Maar niet minder bevorderden de Adelborsten en Kadets door hunnen prijslijken geest, door hunne aanstonds gevestigde eensge zindheid door hunne onderwerping aan orde en luchtden geregelden gang dezer vereeniging. Nadat in de vier eerste dagen van September de oude Kadets van hun jaarlijksch verlof teruggekeerd en de nieuw benoemde ingelijfd waren kwamen op den S'1™ dier maand de jonge Adelborsten van het eerste studie-jaar en tien dagen later hunne oudere mak kers op de Akademie aan. De laatsten moesten daarbij eene halve maand van hun zoo welkom en gevierd verlof missen doordien het tijdstip der vaeantie te Medemblik later inviel dan te Breda; zij verloren daarenboven een vrij groot deel van hunne vrijheidtoch hebben allen zich op eene der Marine waardige wijze gedragen toch hebben zij hunne schoone bestemming eer aangedaan, door te bewijzen, dat zij begre pen, dat gehoorzaamheiden onderwerping, zelfs bij aanvan kelijk hard vallende bepalingende eerste pligt is van den Zee- en Krijgsman. De dag hunner aankomst viel op Zon dag, vele Kadets waren dus uit, en hadden derhalve gele genheid hunne nieuwe makkers buiten het gebouw der Aka demie te verwelkomen't was dien dag een lust onze aan slaande Officieren van leger en vloot in broederlijken een- dragtszin bij de verwelkoming te zien wedijveren. Allen kwa men met prijzenswaardige naauwgezetheid op hunnen lijd in het gebouw aanwaar zij voortaan hunne gezamentlijke op leiding zouden genietenen menigen Adelborst moge het afscheid van zijne meerderevoor de beurzen der ouders zoo kostbaregezondheid en studie zoo weinig bevorderlijke vrijheid hard gevallen zijntoen hij de zware grendels der Akademie-poort achter zich hoorde sluitenniemand onzer misbillijkt dithet verlies van een dierbaar kleinoodof juister

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 93