67 deze schoone zege op een sloulen en overmagtigen vijand met hun bloed bekoopen moesten wij verheugden ons innig over den glorierijken uilslag der onderneming, welke weder aan de eensgezinde zamenwerking der krijgers van leger en vloot te danken was. En niet alleen voor de krijgsonderne- mingen in onze Koloniën is die éénheid zoo noodzakelijk; zij zal niet .minder noodig zijnwanneer ooit de onafhankelijk heid van den Vaderlandschen grond aangerand wordt. Het kleine Nederland bezit in de gesteldheid van zijnen bodem menigvuldige elementen van eene kernachtige landsverdedi ging doch juist met het oog op dien door breede slroo- men doorsneden en aan zee grenzenden bodemkunnen wij ons zulk eene verdediging evenmin voorstellen door het leger alleenof door de vloot op zich zelve verrigtals door enkel Infanterie, of afgezonderde Artillerie, of afgescheiden Kaval- lerie, of aan zich zelve overgelaten Schutterij. Eendragt maakt magt zoo luidde reeds de leus ouzer Vaderendie tachtig jaren lang in een hardnekkigen strijd tegen het over- magtig Spanje volhardden en zich eindelijk van het Spaansche juk vrij vochtendaarom was het ons zoo aangenaam deze leus weder te vinden op de Irophëedoor de Kadels vervaardigd hij het versieren der uitspannings-zaaltoen daarin door hen een welkomst-bal aan hunne nieuwe makkers der Marine ge geven werd; en wij brengen gaarne bij deze gelegenheid onzen openllijken dank aan den Kadel W. C. be Vree, die ons door het vervaardigen eener teekening van die trophée in staat stelde haar in ons jaarboekske op te nemen. Moge zijhierin als aandenken aan de vereeniging geplaatst, tevens een sym bool der cendragt van Land- en Zeemagt wezenzóó kunnen wij even als onze Vaderen magtig zijn. O laat ons aan die leus vasthouden laat ieder, het eigenbelang terzijde stellende, slechts het algemeen belang behartigen, en dan kunnen wij lier onze regten doen geldenwie ze ook moge aanranden. Gaven wij reeds bij eene vroegere gelegenheid onze vreugde te kennen over de vereenigde opleiding der aanslaande Officieren voor alle wapens der Landmagt aan dezelfde inrigting, omdat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 95