u Op zekeren morgen (tie post kwam dien dag natuurlijk een half uur later dan gewoonlijk aan, en de wachtenden waren reeds in den waan, dat de brievenbesteller onopge merkt voorbij gegaan was), had Papa juist zijne pijp na :t ontbijt aangestoken, terwijl Mama bezig was de kopjes om te wasschenen Jan zich uitrekkende de diep wijsgeerige opmerking maaktedat de mensch meer behoefte aan slaap kreeg, naar male hij die behoefte meer bevredigde, en dat men het door ijverige oefening hierin al zeer ver brengen kon daar wordt onverwacht de bel overgehaald. Mama die de groenvrouw in aantogt gezien had riep de meid in den gang toe: «niets noodigAntje!" Maar daar komt Antje met hoogroodc wangen (eene ouderwetsche meidlieve lezeres, die deel nam in 'tgeen hare meesters trof) naar binnen gesneld en kan te naauwernood uitroepen: «dit toch welMevrouw 1" terwijl zij een grooten brief in de hoogte houdt. 't Is een dure," voegde zij er nog bij «bijkans drie gulden." Mama liet bijna van schrik het kopje vallen, dat zij juist afdroogdePapa lei met slecht bedwongen onrust zijne pijp neer, en zei: «dat 's een goed (eekenwe moeten leges betalen;" Jan tuimelde bijna over den hond, die heel kalm op den grond lag en allen beurtelings aankeek als wilde hij zeggen: «wat 's dat voor lawaai?" ATog eenige seconden van spanning, en de gelukkige vader biedt zijnen zoon de hand met de woorden: «nu jongen, ik feliciteer je, ge hebt uwen wensch, ge zijl Kadet bij de kavallerie." Op hetzelfde oogenblik drukte Mama hem met betraande oogen en moederlijken trots aan het diep bewogen hart, en bad half luide: «O! pas altijd braaf op!" En Jan groeide een hoofd, en trilde van vreugd, en kon geen woord stamelen, daar hij niet alleen geplaatst maar bij het wapen zijner keus aangesteld was. De hond kwispelstaartte en liep van den een naar den ander; hij begreep, dat er iets bijzonders aan 'thandje was, en wilde zoo gaarne op eigen wijs zijne deel neming betuigenen de meid wipte de deur uitom aan buurvrouw te vertellendat jongeheer Jan onder het paarden-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 101