15 u wijzer gemaakt hebben, daartoe wordt zij ons gegeven; en ge zult de opgedane wijsheid nog wel meer behoeven, want van nu aan moet Jan ieder jaar een examen afleggenlot dat hij hel schoone doel bereikt hebbendemet de Officiers épaulet prijken zal. Heb ik u vroeger trachten te troosten met de verzekeringdat de afwijzing tol uws zoons eigen best strekte; thans wensch ik u van harte geluk, met de betuigingdat bet verder van hem en van hem alléén zal afhangenom met vrucht van het Akademisch onderwijs ge bruik te maken, om geregeld tot de hoogere studie-jaren op te klimmenen de zoo vurig gewenschle zilveren épaulet te verwerven. Moge bij het zich waardig maken moge bij bet beseffen boe zwaar u de geldelijke offers vallen zullen, welke gij aan zijne opleiding brengen moet; moge bijDoch O die wenschenwe hebben ze reeds zoo vaak mondeling lot de lotgenooten van Jan Langeveld geuit; wc hebben reeds zoo dikwijls, zoo opregt, zoo gemoedelijk, zoo vurig, menigen Kadcl aangespoord om toch bet gewigt der zaak te beseffen, om zich met onafgebroken ijver hel genoten onderwijs ten nutte 1e makenom met het oog op liefhebbende ouders en op eigen belang, zonder ophouden voort te streven op de eervolle baan der zelfontwikkeling bij enkelen was het onnoodig, bij sommigen hielp bet, maar bij velen Jan was dan Kadetwe zullen zijne lotgevallen en gemoeds bewegingen bij het verlaten der ouderlijke woning en de aan komst op de Akademie niet vermeldenomdat wc reeds in den vorigen jaargang van dit Jaarboekje (zie bl. 28 van bet MengelwerkDe Neêrlandsche Kadel) eenc algemeene schels hiervan gegeven hebbenwelke boewei vóór de aanstelling van Jan geschreventoch ook wel op hem toepasselijk zal wezen. We zullen de eerste maanden van zijn Kadetschap weer met den ouden polsstok overspringenen vinden hem terug in de leerzaal N° 20, juist op het oogenblik, dal de les een aanvang genomen heeft. Zie, daar zit bij op cene der banken van het amphitheater tegenover bet groote zwarte bord; de gemakkelijkheid, waarmee

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 103