19 arrest of politietaak (1) door. Zoo nadert al gaande weg de halfjarige herhaling, welke tot strekking heelt, de Officieren en Leeraars in de gelegenheid te stellenom een naauw- kcurig verslag omtrent de vorderingen der Kadetsin te dienen. Nu zet Jan er zich goed toe liij tracht zich hel achterstallige eigen te makenhet is ten naastenbij als of hij te Tilburg uit de naar Breda vertrekkende diligence gestegen is, en, na zich daar een half uur opgehouden te hebbennaar de eerstvolgende pleisterplaats looptin de hoop van haar daar nog in te halen. In hoe ver hem dit lukt, valt ge makkelijk te begrijpen. Evenwel valt. zijn meerdere vlijt den onderwijzenden Officier op en in de hoop dat een bewijs van tevredenheid hem aanmoedigen zal om op t ingeslagen spoor voort te gaan, wordt Jan tot opheffing van zijne straf aan bevolen en werkelijk ontslagen. Nu is 'l in order, waant gij; Och lieve Lezer! dan hebt ge nog nooit in de schulden gezetenof ge zijt als knaap nooit uit uw broek gegroeid. Immers in 't eerste geval zoudt gij ondervonden hebben, dat terwijl gij den eenen schuld- eischer voldoet, des anderen rekening grooler wordt in 't laatste zoudt ge met smart gezien hebben, dot wanneer de br (foei men noemt dit leelijke kleedingstük fatsoenlijker met een uilheemsch woordwaarin tevens meer de mode-vorm gehuldigd wordt)wanneer de pantalon zaktontslaat er eene onbehaaglijke gaping lusschen genoemd onfatsoenlijk kleeding stük en het buisen wanneer de pantalon-draagbanden, vulgo galgen tot demping dezer gaping sterker aangehaald worden komen de kousen te voorschijn. Zoo ook ging het met Jan achterlijk in de wiskunde en deswege gestraft, had hij zich op dit vak bij voorkeur toegelegdmaar verwaarloosde de rest en bij de eerstvolgende inspectie-reis van den Chef van 'l letterkundig onderwijs werd de vergunning lot uitgaan van den Kadct Langeveld tot nader order ingetrokken, wegens (1) We vragen den lezers verschooning voor de ironie van den Zetter, die dit zaal cursijf gezet heeft.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 109