20 achterlijkheid en gebrek aan vlijt in de Geschiedenis. O jammerlijke spoed van voortrijdende diligencesvervloekte sehuldeischersverwenschte pantalons waar men uitgegroeid is, hatelijke verscheidenheid der vakken van onderwijs! We zouden vreezen onze Lezers ie vervelenindien we voortgingen met maand voor maand de negatieve vorderingen van Jas op te teekenen. In zijne schatting was het halfjarig onderzoek naar zijne vorderingen een rustpunt op den ver- moeijenden logt; hij had nu zóó hard gewerkt, dat hij wel eens mogt uitblazen; er moest nog ongeveer vier en een halve maand verloopen eer het jaarlijksch examen afgenomen werd daarvan besteedde hij er ééne met uitrusten, ééne met het opvatten van 'l voornemen om toch aan 't werk te trekken ééne met hel uitstellen der uitvoering van dat voornemen, en eindelijk waren de laatste zes weken daar. De brieven van buis waren inmiddels al dringender en dringender geworden, de dreigementen van Papa vormden met de moederlijke smee kingen een Jan vermurwend geheelen Jan toog aan 'l werk, denkt ge? Verzoek excuus; Jan kon het gerust nog eenige dagen uitstellen, en dan zou hij des te vroeger opslaan, om zijne schade in te halen. Dit deed hij dan ook, het vroeger opstaan namelijk, hel schade inhalen dal's lot daaraan toe; hij liet zich dagelijks om vier uren wekken, en werkte, en blokte, en studeerde, dat. hij er bleek van werd. Geen oogenblik liet hij ongebruikt voorbij gaan. In de leekenles stond hij trouw met. de begonnen teekening vóór zich in voorovergebogen houding, als ware hij ijverig aan het tce- kenen; maar een naauwlettend oog zotina hel opruimen van de opeenstapeling van voorbeelden, waarachter hij zich verschanst hadontwaard hebbendat hij in de openge trokken lade zijner teekentafel eenige opengeslagen cursussen had liggen, welke hij ijverig bestudeerdegereed om bij het eerste alarm de lade met het corpus delicti digt te schuiven en schielijk de teekenpen weer op te vatten. Werd er in de vrije oogenblikken een luchtje gescheptJan zat op het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 110