28 op de Akadeinie teruggekeerd bleef hem ook daar nog liet noodlot vervolgen. Immers den eerslen dag na zijne aan komst kon hij niet ingespannen studeeren het weerzien van zijne makkers, die alle zoo veel te vertellen hadden, maakte het hem onmogelijk. Hij wilde zoo graag, maar hij kon niet. Toch werd hem zijn goede wil niet aangerekend, want toen zijn nader examen ver heneden het middelmatige bleef, toen het den examinatoren bleek dat Jan meer terug dan vooruil- gegaan waswerd er in den Haad van Toezigt en Bestuur besloten dat de arme Jan niet in zijn tweede studiejaar zou overgaan Jan bleef zitten en beklaagde zich in zijne brieven naar huis zeer over de onbillijkheid waarmee zijn lot beslist was. Anderendie veel minder wisten dan hij waren in hun tweede studiejaar geplaatst maar hij had geen protectie niemand ondersteunde hem vat je? Wij hebben op de Akademie reeds meer dan één Jan Langeveld lecren kennen, die niettemin later nog goed te regt kwam omdat hij zich de hittere ondervinding van zijn eerste studiejaar ten nutte maakte. Ochdal die treurige ondervinding voor sommigen noodig moet zijn het berouwt hun later vaak zoo erg 1 Daar we echter in de eeuw der assurantiën leven, en lot nu toe vruchteloos uitgezien hebben naar een middel, 0111 op goede gronden eene maatschappij van onderlinge verzekering tegen het zitten blijven van Jan Langevei.ds te ontwerpenpoogden we door deze schets daarin te gemoel te komen. Welligt herkent zich een achterblijver in onzen spiegel. O! mogt hij dan van zijne dwaling terug- keeren eer het te laat is. Wij durven er ons niet meè vleijcn maar wij hopen het. J. O. J. K. Br., 20 Sept. 1851

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 118