38 stigcr uitslag bekroond te worden. Burgemeester van deii C. was oprecht vaderlander, heftig tegenstrever der Spaansche dwingelandij en vurig aanhanger van den edelen Prinse van Oranje Willem I. Geen wonder alzoo dal hij zich mei dezen en zoo vele anderen tol uitw ijking genoopt zagen zich met zijne nog acht overgebleven (1) telgen eerst te Kleef later te Lemgo in Lippe-Detmold vestigde, waar hij in 1369 overleed. Zijn zoon .Tonan schijnt aanvankelijk voor een meer. vreedzaam beroep te zijn opgeleid, dan hem later te bcurl viel; ten minsten hij trad eerst na zijns vaders uitwijking, en wel in 1368 hij de merkwaardige onderneming des Prinsen tegen den Hertog van Ai.va in dienst. Vermoedelijk had hij aan deze nergens aangeduide opleiding de wetenschappelijke degelijkheid te dankenwelke hem later onderscheidde en zoo hij voorkeur lol de werkzaamheden van Ingenieur deden bezigenwas er toch hij de eerste Staatsche legerbenden aan veel gebrek stellig niet hel minst aan mannen die in de plaats der zoo beroemde ltaliaansclie en Spaansche vesting- bouwmeesters konden optreden. Hoe'l zij na reeds vroeger met de versterking van Aalst te zijn heiast geweestzien wij hem in 1379 als hoofdman door den Grave van Hennen- iif.ug, bij wien hij zich in 1378 op last der Overheid met 200 man uit Breda vóór Deventer gevoegd had de bevestiging van Delfzijl en Winsum opdragenen toen dit grootendeels achterwege bleef wegens geldgebrekontving hij bevel Coe- vorden te versterken. Ilij lag dan ook de grondslagen voor eene sterkte met vijf bolwerken; doch ook dit bleef wegens gemis van de noodige fondsen stekenlater droeg Sonoy hel aan een ander op die niet dezelfde inzichten als v. i>. C. schijnt gehad te hebben; maar ook diens werk, de om walling der stadbleef onvoltooidterwijl daarentegen na den aftocht der Slaatschen de teruggekeerde Drost Evert van (1) Zijne vrouw Anthonia Montkns waarmede hij op 33 jarigen leeftijd in 1825 huwde, toen zij nog geen volle 16 jaren oud was, schonk hem niet minder dan achttien kinderenwaarvan echter de oudsten niet lang schijnen geleefd te hebben althans in 1567 lelde zijn oudste telg niet meer dan 34 jaren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 128