jjjy Willem Lodewijk, versmaad le heblien. Gedurende dil zoo beroemd beleg, vervaardigde van deb Corput nog een helepool of stormtorenwelke evenwel geenszins aan de verwachting beantwoordde; spoedig kwamen deze stormgevaarten dan ook geheel in onbruik, en terecht. Uit v. i>. C.'s Ialeren levens loop is voor den nazaat weinig meer opgeteekend; alleen w eten wijdat hij bevelhebber van Hasselt en Coevorden geweest is, en dat hij als Gouverneur van 't Kasteel van Groningen in 1611 stierf, na den lande tegen Spanje 45 jaren lang met ongekrenkte trouw en onbezweken moed gediend te hebben. Hij werd in Groningen begraven en zijn vriend Peter Pappus van Tratzberg deed op zijne grafzerk in de St. Maarlens-Kerk aldaar een passend en veelbeteekenend opschrift beitelen. En hiermede meenen wij onze taak te hebben volbracht! Wij wenschten hun, die eenmaal kunnen geroepen worden, het benarde vaderland van vreemde overheersching le vrijwaren in te scherpen, wat plichten een bevelhebber, hij voere dan eene kompagnie of wel een leger aanle betrachten heeft cn wij achtten dit niet beter te kunnen doen dan door hun voor le houden, hoe een hunner waardigste landgenooten die plichten ten allen tijde en onder alle omstandigheden volvoerde. En mogt eens de beeldtenis van onzen held de zoo treffelijke galerij (1) versieren, die telken dage, door de herinnering aan de daden der uitstekendste heldentot het gemoed van eiken Nederlandschen jongelingmeer dan woorden dit ooit kunnen, spreken moet; dan houden wij ons overtuigd, dat de naam van eenen van der Corput niet meer der vergetelheid zal blijven prijs gegeven maar op elks long zal levenin elks gemoed als voorbeeld ter navolging zal gegriffeld zijn Ten slotte evenwel nog een enkel w:oord tol u, die, schoon niet bestemd op de rollen van leger of vloot te prijken, toch (1) De uitspanning-zaal der Akademie prijkt niet een aantal afbeeldingen der uit stekendste Oranje-Vorsten en Krijgshelden uit ons Vaderlandin de kosten voorzien in de eerste plaats de maandelijksche bijdragen der Kadcts en Adelborsten zelve.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 147