EENE BEPROEFDE LIEFDE. La première et la plus enïvrante douceur d'un amour auquel oq se laisse aller, est peut-être la revue des mérites de l'être aimé. On prolonge a plaisir un examen, qui justitie notre préférence et la glorifie on s'oublie dans eet inventaire d'une nature choisiedont chaque vertu promet un bon- heur; on se complait a grandir et b. paver une idoledont un jour on sera le prètre. E. Souvestrk. Pelotons regts en links zwenktformeert liet carré Marsch Presenteert 't Geweer Tamboers de ban Waartoe deze eerbewijzingen? Zullen de nieuw aangestelde Officiers den eed van trouw op het Yaandel afleggen? Och neen, lieve Lezers! Ik wilde eene kleine aanhaling doen van hetgeen onlangs door een diepzinnigenwijsgeerigenvér- zienden, philanlhropisehen spreker beweerd werd op de jongste vergadering der Vrienden van den Vrede. Wij soldaten zijn gewoon, eere te bewijzen wien eere toekomt, en ge zult het toch zeker met mij eens zijndat een spreker van dat achtenswaardig ligchaam't welk op onomstootelijke gronden de nutteloosheid van den krijgsman bewijsten het rijk van den eeuwigen vrede reeds op deze aarde sticht (voorloopig theoretischde praktijk zal later volgen)alle achting en eere verdient. Misschien zijn ervergeeft mij de beleediging onder mijne lezersdie het heerlijke doel der Vredesvrienden niet doorgrondendie al hunne werkzaamheden (leesrede voeringen) niet met genoeg belangstelling gevolgd hebben om geloof tc hechten aan de mogelijkheid hunner stichting aan de uitvoerbaarheid hunner menschlievende plannen. We

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 151