REGELING DER LESSEN. /ijdie liet geluk hadden the great english exhibition te mogen bezoekenhebben zeker mcnigwerf verbaasd gestaan hij het aanschouwen van zoo vele geniale werktuigen, be stemd om zoo wel het zwaarste: als het fijnste werk te ver- rigten; werktuigen, die met de grootste regelmatigheid, en als waren zij zelve met denkkracht begaafdden handenarbeid van redelijke schepselen verre, zeer ver-re overtreffen. On tegenzeggelijk hebben de Engelschen in het ontwerpen en vervaardigen van deze zoo veel vermogende verbeteraars en vervangers van handenarbeid een zeer hoogen trap bereikt en bij hetgeen we zoo nu en dan daarvan lazen werd onze verbazing zoo opgewekt, en kwam onwillekeurig onze ver beelding onder zoo'n zonderlingen werktuigen-invloeddat we ons de gansche huishouding van een John-Buil als uit enkel machines beslaande voorstelden. We verbeeldden ons bijv. dat hij bij het naar bed gaan', den wijzer van een aan zijn ledikant verbonden uurwerk op zeven uur gesteld hebbende, noodwendig tot dat uur gerustelijk doorsliep, dan zaclitkens opgenomen werd en in de kou gezet? Neen, daartoe acht hij hel comfort te hoog; hel werktuig had gezorgd dat, wijl Mijnheer om zeven uur op wilde staaneen uur vroeger de kagcliel aangelegd wasen zoo werd hij door eene onzigl- bare hand in eene aangenaam verwarmde kamer overgedragen. Daar behoefde hij slechts op een bepaald punt te gaan slaan, 0111 met zeker welbehagen en zonder inspanning hoegenaamd zaclitkens door de vloer in zijne allernoodzakelijkste kleeding- slukken te zakken. Daarna werd hij weer van zelf onge merkt opgeheven en voor een eleganten toiletspiegel in een gemakkelijken leunstoel geplaatst. Hier behoefde hij slechts beurtelings op drie pedalen te drukken, om eerst zijnen baard

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 48