23 le zien wegnemen, zonder dat hij een enkel schrammetje bij de operatie ontving vervolgens lekker en frisch gewasschen le worden, zonder een hand uit te steken; en eindelijk naar den laatsten smaak gekapt te wordenzonder kam of borstel aan te raken. Naauw was dit afgeloopen, of we zagen hem plaats nemen in een lekkeren voltaireen de drukking daardoor op eene verborgen veer te weeg gebragtwas juist voldoende om aanstonds op de vóór hem geplaatste ontbijt tafel al het noodige ter ontnuchtering, smakelijk opgedischl, le doen verschijnen. Niels was daarbij vergetenzelfs niet de Morning-Chronicledie beleefd genoeg was, zelf het blad om te slaanwanneer de lezer zijn oog op het onderste woord vestigde. Kortom de geheele woning van den Engelschman moest, naar onze schalling, uit louter ingenieuse werktuigen bestaan, wier tooverwerking en comfort des te bekoorlijker warenomdat ze alle in de meubels verborgen en onzigtbaar, hunne werking begonnenzoodra de eigenaar die meubels slechts op de gewone wijze gebruikte. Wij Nederlanders hebben het hierin zoo ver nog niet gebragt, we zijn welligt nog niet op de hoogte onzer overzeeselie na buren inlussclien heeft de regelmatigenooit gestoorde gang van het onderwijs en de geheele dienst op de Akademie ons wel eens doen denkenof hier ook ergens zoo'n onzigtbaar werk tuigje verborgen was. Aanvankelijk kwam ons dit onmogelijk voorzoo'n werktuig toch zou te veel raders en veeren moeten bezitten om in zoo velerlei verschillende combinaties op eene geregelde wijze te voorzien. Gezwegen van de voeding, klee ding huisvesting enz.moet een aantal van 254' Kadets en Adelborsten, afgedeeld in Kadets der Infanterie, Kavallerie, Artillerie en Genie hier te lande en in Oosl-Indië (1), Adelborsten voor de Zeedienst en Adelborsten voor den Scheepsbouwge splitst in studie-jaren in tal van verschillende wetenschappe lijke en praktische vakken onderwezen worden. Dat onderwijs (1) Gelijk uit de Naamlijst (bladz. 14) blijktzijner dit jaar voor 'teerst drie Kadets geplaatst, bestemd ook voor de dienst in West-Indië. Zij volgen echter de lessen met hunne bepaaldelijk voor Oost-Indië bestemde makkers.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 49