27 gevolge de nieuwe regeling aan 't werk en kwijt zicli zoo goed mogelijk van zijne taak. Be tamboer der wacht behoeft slechts tot het begin van elke les een roffel te slaan als sein voor de Adelborsten en Kadets om zich ieder naar hunne leerzalen te hegeven ze kunnen zich in die zalen niet ver gissen, daarvoor is op hel Tableau gezorgd, en wanneer vijf minuten later de slag op trom volgtis ieder Officier en Leeraar verzekerddat hij de tot zijne klasse behoorenden op hunne plaatsen in hunne leerzaal vindt. We vertrouwen, dat. het Jaarboekje ook lezers teil, die belang stellen in de regeling van een zoo veel omvattend wetenschappelijk en praktisch onderwijsals dat der aan staande Officieren van Vloot en Leger; we hebben gemeend dezen lezers geen ondienst te doen indien we hun cene afbeelding verschaften van het hier besproken werktuigje. Zij kan als een vervolg en eene aanvulling beschouwd wor den van hetgeen we in onzen vorigen Jaargang over de 1 vkigting vak het onderwijs (zie aldaar bladz. Ifi en volg.) meedeeldenzij zal den onderzoekenden lezer een duidelijk overzigt geven van 'tgeen hij de Akadcmie verrigt wordt; zij zal den onhevooroordeelden overtuigen van de doeltreffend heid der Inrigting enzoo wij hopenhet hooge nut der Krijgsschool doen waardeeren. De mededeeling dezer Les- regeling heeft ook nog een ander nutdie mama's welke nog geheel met haar moederhart den onlangs vertrokken zoon in hare verbeelding volgenkunnen er dag voor dag en uur voor uur in vindenwat haar lieveling uitvoert. Misschien zelfs zoekt er deze of gene jeugdige schoone ook wel in op waar haar cavalier van de vacantie meè bezig gehouden wordtterwijl zij eene beurs of een grieksch muisje voor hem borduurten wanneer wij ons de mogelijkheid van zóó iets voorstellen, betreuren wij het maar, in onze Tabellen niet tevens te kunnen vermelden, wat hij op het geraad pleegde oogenblik denkt, voelt, zegt, wenscht, hoopt, ver langt, ontwerpt of uitvoert. Doch dit gaat vooreerst nog onze krachten te boven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 53