28 De door ons meegedeelde Regelingen der Lessen zijn die voor de maand September en die voor de maanden October tot April. Wij voegen deze zamen omdat men bij bet inzien der laatste alleen ligt in den waan zou verkeeren dat het praktisch onderwijs verwaarloosd is; dit moet echter noodwendig gedurende den winter tot een minimum gebragt worden. Bij de inzage daarentegen van de eerste alleen zou men misschien oordeelen dat in sommige vakken niet ge noeg onderwijs gegeven wordt. De verecniging van beiden geeft aan beiden eene wederzijdsche opheldering. Het over- zigt zal eerst volkomen zijnwanneer bij deze twee nog de voorjaars- en zomerles-regelingen gevoegd worden. Indien de hier geleverde meêdeelingen bijval vindenwillen we vol gaarne in eenen volgenden Jaargang deze aanvulling leveren. Tot het wel begrijpen der bier volgende Tabellen laten wij nog eenige inlichtingen vooraf gaan. Vooreerst hebben we ter vereenvoudiging de verschillende wapens onderschei den als volgt: de Marine door de letter M, de Adelborsten voor den Scheepsbouw door Sde Infanterie door I Ka- vallerie K Artillerie Aen Genie G. Waar de vier laatste letters zonder bijgevoegd teeken staanworden er zoo wel de Kadels voor de dienst hier te lande als die voor Oosl-Indië onder begrepen. Waar zij met eene h gemerkt zijn, worden alleen de Kadets van die wapens hier te lande bedoeld met eene 0 gemerkt, duiden zij die voor Oost-Indië aan. De letter II beteekenl de Kadets van alle verschillende in het studie-jaar aanwezige wapens hier te lande; O de Kadels van die wapens voor Oosl-Indië. Al verder hebben we de Regelingen dei- Lessen gegevengelijk zij dit jaar waren of zijnen daar zich niet in ieder studie-jaar Kadets van alle wapens voor de dienst hier te lande en in Oost-Indië bevindenhebben we, tot meerdere duidelijkheid, eene Numerieke Kalhegorie- Staat der Adelborsten en Kadets vóór de Tabellen geplaatst, welke levens in staat stelt, de sterkte der verschillende klassen voor ieder vak te beoordeelen. De Woensdag en Zaturdag zijn slechts voor de morgen-lessen ingevuld; 's namiddags wordt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 54