V00RBERE1D1NGS-SCH0LEN. Naarmate van den grondwaarop men bouwten vooral ook van den aard des op te trekken gebouws moeten de fundamenten steviger gelegd wordendit is een grondregel die voornamelijk in Nederland behartiging verdient en vindt. Voorzeker het inheijen van palen is geen zeer aangenaam en geestverheffend werken wanneer we zoo eens in ledige oogenblikken bij eene hei-stelling staan bleven en de inspan ning gadesloegenwaarmee een twintigtal arbeiders telkens bet zware heiblok opheschen om het met al zijn wigl op den paal te laten neervallenwanneer we daarbij het een- toonig gezang van den ploegbaas boorden «Hij is gewassen, al in de Mei! enz. wanneer we ons daarbij voorstelden, dat dit eentoonig werk weken achtereen duren moesten dal er toch na het voltooijen des gebouws geen spoor meer van dezen harden arbeid te zien bleef, zoodat.wal bet uiterlijk betreft de heiploegen al heel weinig zelfvoldoening wegdroegendan eerst waardeerden wij de verdiensten der heijers Nu, er moet bij de lot Kadet of Adelborst op te leiden jongelingen ook menig paaltje ingeheider moet menige een- toonige heideun gezongen worden eer de grondslag gelegd iswaarop de architekt voort kan bouwenen wanneer we het tal van palen in oogenschouw nementot dien grondslag vereischtdan eerst waardeeren we de verdiensten der onder wijzers, die niet moede worden telkens maar weer het funda ment voor een nieuw gebouw te aanvaardenen dan maar weer met nieuwen moed aan den gang gaanvan waar ben je me: «met de spa a, A kaA. Twee maal twee is? Vier! Verbuig eens een nooit wankelendsteeds volhardend,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 74