9 het is iu de liefde, in de opofferingen, welke ouders aan hunne kinderen brengen. En werden die innige liefde en die zware offers, die trouwe zorgen en die onbaatzuchtige zelfverloochening dan nog maar door de kinderen gewaardeerdstrekten zij hun nog maar tot spoorslag om door gedrag en wandel, door ijver en pligls- betrachting ook op meer gevorderden leeftijd, hunne dank erkentenis te bewijzen doch Nu 'tis wel; nadat de noodigc schikkingen getroffen wraren nadat Papa Langeveld zijnen Jan nogmaals lot ijverige studie aangespoord en Mama zijne kleeren in order gemaakt had trok Jan andermaals naar de kostschoolmaar thans naar eene meer zorgvuldig gekozene dan vroeger hel geval wasom zich daar tot een volgend examen te bekwamen. Wij voor ons zullen bem er liefst niet volgen. Is het u nooit gebeurd, lieve Lezer, dat gij cenige dagen weken, maanden, soms ook cenige minuten, die den een of anderen belangrijken levenstoestand vooraf moesten gaan gaarne met een polsstok zoudt hebben willen overspringen? Ja gewis: zijt gij Officier, herinner u dan slechts de laatste dagen van bet Kadettenkamptoen de uniform gereed lag en de promotie verwacht werd; zijt gij gehuwd, gedenk dan slechts aan de bruidsweek; zijl gij Kadet, verplaats u dan maar in de examenmaand, die door liet eerste verlof gevolgd zou worden; zijl gij geëngageerd, zoo baal u de minuten voor den geestwelke het Ja der geliefde vooraf gingen zijt gij noch het een noch het ander; w:el nu, Lezer zijt gij toch gewis, en misschien kunt ge u wel eene vervelende uit weiding eens Schrijvers voor den geest halendie u langs allerlei zijpaden van de vurig verlangde onlknooping verwij derd houdt. Nu, zóó had Jan Langeveld thans een geheel jaar voorde borst, en gelukkiger dan hij, mogen wij dal overspringen. De kostschool ligt dan achter den rug, de Bredasche reis is andermaal ondernomenhet examen op nieuw afgelegdhet Kadetten-pak weer aangemetenen Jan is nogmaals bij zijne

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1852 | | pagina 99