40 in den Kapitein Jacob Binckes. Een vlugtige blik op zijn vroegeren levensloop zal ons doen zien met welk regt. Jacob Binckes of Benckes was geboren te Koudameen dorp niet verre van Stavoren, en de vierde zoon van Binke Binckes Burgemeester van laatstgenoemde stad. liet is niet met zeker heid bekendwanneer hij bij de Admiraliteit van Amsterdam in dienst trad, maar in 1666 vinden wij bent voor bet eerst als Kapitein over een schip van 4S stukken onder het Eskader van den Luitenant-Admiraal Cornelis Tromp en in het vol gend jaar behoorde hij tot het klein getal uitgelezen Kapi teins die de Ruyter had gekozen om deel te nemen aan den togt naar Chatham. Door onderscheiden heldenfeiten maakte hij zich meer en meer bekendtotdat voornoemde Admiraliteit hem in 1675, dus drie jaren vóór den zoo be roemden logt naar Tabago, de vereerende taak opdroeg, met een Smaldeel naar de West-Indien te zeilenom aldaar den vijand zoo veel mogelijk te benadeelcn. Hier vereenigde hij zich met Cornelis Evertsen, die met hetzelfde doel een Es kader van de Zeeuwsche Admiraliteit aanvoerde, waarop zij te zamen bij Guadeloupe drie Fransche koopvaarders verover den twee andere van onder hel geschut der vijandelijke forten op St. Christoffel weghaalden, het eiland St. Eustatius aan de Engelsehen ontweldigdenin de rivier de James in Yirginië na de verdrijving van twee vijandelijke oorlogschepenzeven groole, rijk beladen koopvaarders namen, en vijf anderen ver brandden. Yan hier zeilden zij naar Nieuw-Nederland, dat, vroeger eene Nederlandsche volkplanting, bij den vrede van Breda, aan dc Engelschcn, die het veroverd hadden, in ruiling was afgestaan. Het hernemen van deze kolonie, waaraan de naam van New-York was gegeven, was het hoofddoel van hunnen togt. Den S,t,:" Augustus lieten zij het anker voor het Staten-eiland vallen, en cischlen den 9Jc" het fort James op. De Engelscho afgevaardigden, die kwamen vernemen welke sche pen het eigenllijk warenen op wiens bevel zij waren gekomen ja zelfs eindigden met aan Evertsen, die op dat oogenblik het bevel voerdezijnen lastbrief te vragenkregen van den niet

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 118