u zeer geduldijfen Zeeuw liet lakonieke antwoord dat zijn lastbrief in de tromp van liet kanon slaken zijindien liet fort niet onverwijld werd overgegeven, zeer spoedig in de gelegenheid zouden komente onderzoeken van wien die last brief kwam." Daar de uitwerking van deze woorden niet spoedig genoeg volgdezeilde het Eskader tot in de nabijheid van het fort op opende het vuurzette zes honderd man landings-troepen aan wal, en weldra gaf de sterkte zicli op genade over, waardoor tevens de stad Nieuw-Amsterdam of New-York en binnen weinige dagen ook het Lange en Staten eiland en al de gemeenten aan de oevers der rivier gelegen tot zelfs het fort Oranje, dat aan de uiterste grenzen lag, en dat door een der oorlogschepen werd ingenomenweder onder de gehoorzaamheid der Yereenigdc Provinciën gebragt. werden. Hier was het vooral dat de bekwaamheden van Binckes helder in het licht traden, daar van de maatregelen, die nu genomen zouden wordende gcheele toekomst van eene der gewigtigste volkplantingen afhing. De Nederlandsclie wetten werden ingevoerdde bestaande besturen ontbondenen an dere hij voorraad voor den tijd van één jaar benoemd; de schutterijen werden hersteld; de eigendommen van de Fransclie en Engelsche Koningen en van hunne onderdanen, die den eed van trouw niet wilden afleggenverbeurd verklaard; het fort Willem Hendrik en de stad Nieuw-Oranje werden ver sterkt, en de noodige voorzorgen in het werk gesteld, om de kolonie tegen eenen onverwachlen aanval te beveiligen. De vrede van 1674- hragt haar echter weder in Brilsche handen. In Julij 1674- keerde Binckes naar het Vaderland terug, en geen wonder was het dusdat zijne beproefde onverschrokken heid zijne uitgebreide kennis van de zeeënlanden en in woners in de door hem bezochte streken en het onbepaald vertrouwendat de wakkere Zeeman der Admiraliteit inboe zemde, al dadelijk de keuze op hem deed vallen, toen er werd omgezien naar een man, wien men zoo wel de eer van de vlag, als de belangen van den handel in de West-Indiën kon toevertrouwen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 119