Den 16'lc" Maart 1676 liep het Eskader uit Texel in zee; het bestond uit zeven oorlogschepen, namelijk: hel Huis le Cruiningenvan 56 stukken, gevoerd door den Kapitein Roemer Vlacq; de Beschermingvan 50 stukken, waarop de Commandeur Binckes zelf het bevel voerde; de Agatha, van 50 stukken, Kapitein Jan Bont; de Provincie van Zeeland, van 44 stukken, Kapitein Pieter Constant de Middelburg h56 stukken, Kapitein Jan Swart hel Wapen van Legden, 34 stukken, Kapitein Galtie Galties; de Popjesbvrgh, 24 stukken, Kapitein Pieter Stolwijck; en drie advies-jagtenieder met 12 a 14 stukken gewapend. Voor 'toverige werden, behalve een zeker aantal Mariniers, ook acht vendels Landtroepen680 man sterkingescheept waarover de oudste Kapitein, Jonker Pieter de Monhgnv de Glarges, als Kolonel, en de Kapiteins van der Graaf en van Dongen, als Luitenant-Kolonel en Majoor, werden aangesteld. De eerste ontwerper van den togt, IIendrick Carloff, die den post van Gouverneur van Tabago zou bekleeden werd dooi den Prins Stadhouder als Commissaris en tweede persoon in den krijgs-raad benoemd. Na eene voorspoedige reis van negen en veertig dagen kwam Binckes voor het eiland Cajennc aan waarvan de ver meestering liet eerste doel van den togt wasdaar men de hoop hadzich van daar gemakkelijk op de vaste kust te kunnen uitbreiden en aldus met liet nabijgelegen Suriname eene aaneengeschakelde Nederlandsche kolonie in deze ge westen te vormen. Daar de onmiddellijk gedane opeisching door den Franschen Bevelhebber, den ridder de Léry, weigerend beantwoord werd, bragl Binckes, die zelf in eene sloep gezeten eene goede landings-plants had opgespoord, zijne troepen gelukkig aan walonder begunstiging zijner drie advies-jagtendie zoo digt mogelijk het strand naderden, terwijl vier zijner oorlog schepen last kregen tegen het fort op te zeilenom het van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 120