so zoo veel kans tol slagen aan, dat Binckes het voor zeker hield, dat o'Estrées op die wijze zou handelen ten minste voor zeer onwaarschijnlijk, dat hij den naauwen goed bestreken ingang der Klipbaai zou binnenloopcn Costen niet oordeelen," zegt hij, «dat de Franschen soo desperaet souden zijn van in eene haeij te komen daar soo veel schepen lagen." Er werd dus beslotende Nederlandschc magt zoo veel mogelijk bij-een te houden, en het fort sterk te bezetten. Uit de kundigste Soldaten werd een klein korps Grenadiers gevormd, een mortier naar bet fort gebragt, en men maakte zoo veel verbeteringen als de tijd gedoogdein het onvol tooide bolwerk werd eene borstwering van tonnen opgerigt en daartusschen geschut geplant, terwijl de huizen in don omtrek in brand gestoken werden. Het bevel over de schans, als het gewigtigsle punt, nam Binckes zelf op zichen hij had daartoe verschillende beweeg redenen. Hier was het, waar de strijd beslist moest worden, daar met het verlies der sterkte ook de schepen verloren waren daarenboven kon hij aan boord blijvende, niets meer doen dan ieder Kapitein, die het bevel over een bodem had want de schepen lagen voor anker en behoorlijk gerang schiktalgemeene bevelen behoefden zij niet meer. Behalve dat begreep de onverschrokken held wel dat zijne tegen woordigheid op het fort de meer of min voor de groote overmagl beduchte bezetting zou opwekken waarbij de hand having eener strenge krijgstucht te meer noodzakelijk was daar zij uit Soldalen Matrozen en planters bestond waar onder verscheiden Franschen, die men mistrouwde. Tot goed begrip van het gedenkwaardige gevechtdat nu volgde, is het noodig, zich de ligging der schepen in de Klipbaai duidelijk voor te stellen. Zij waren in eene linie of halve maan gerangschikten wel op de volgende wijze Aan het uiterste van den regler vleugel lag de fluit cle Zctaijerj tot eenen brander toegerust; daar naast het schip Zie de figuratieve Kaartdoor Binckes aan Prins Willem III gezonden in de Geschiedenis van hel Nederlandsche Zeewezen van uk Jonge,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 128