55 ei» poogt bet le vernielen doch door een der dwarrelwinden welke in deze baai veel heerschtenzeilt hij misen verbrandt vruchteloos. Ondertusschen zijn ook de overige schepen des vijands genaderd. Uet schip van den Schout-hij-nacht Gabaret die reeds twee malen gewond israakt van zijn anker, door het aan stuk schieten van het louwen drijft dieper de baai in. Ilier, blootgesteld aan het moorddadig vuur der sterkte, van het ravelijn en van de nog in wezen zijnde Nederlandsche schepen, wordt dit schip verschrikkelijk geteisterd; zijne masten worden overboord geschoten de Bevelhebber zelf sneuvelt met hel meerendeel der equipage, en l'Inlrêpide blijft magteloos liggen. Een tweede vijandelijk schip le Précieux, van 58 stuk ken gevoerd door den Kapitein Mascarany heeft geen beter lot. Dit schip was met een advies-jagt den Vice-Admiraal iFEstrées gevolgd, doch kon zijn oogmerk, om het Nederland- sche admiraalschip aan te klampendoor hekomen schade niet hereiken. Hel zeilt voorbij dat schip, en komt, uit vreeze van op strand te raken, kort daarachter ten anker. Hier wordt het allerhevigst én van de landzijde én uit het schip van Binckes beschoten, totdal het louw van zijn anker aan stuk geraakt, waarop deze zwaar geteisterde bodem afdrijft, op het de haai doorsnijdende rif vervalt, en onbewegelijk blijft zitten. Terwijl dit een en ander voorviellagen de schepen van Binckes en I'ieter Constant nog altijd op hunne aangewezen posten, en werden allerhevigst beschoten, zoo door de overige Fransche schepenals ookvoor zoo verre deze kondooi den Graaf dÏEstrées, die nog altijd geankerd lag niet verre van de plaats, waar het schip de Cruiningen gesprongen was. Maar de Nederlanders laten dit geenszins onbeantwoorden worden daarin dapperlijk door hel fort ondersteund. Twee dei- grootste Fransche schepen, le Fendant en le Galant, geraken daardoor al hunne masten kwijt, en het vijandelijke admiraal schip wordt weldra eene prooi der vlammen. Van voren uil de schepen van Binckes en Constant gedurig ingeschoten, van ter zijde uit de schans en batterij zonder ophouden met twaalf- en vier en twintig-ponders getroffenwordt het schip van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 133