zee le krijgen. Vreemd luidt hel en nogtans is het waar heid dat de Fransche Yice-admiraal kort daarna het fort en het eiland op nieuw door eenen Officier, als Tamboer ver momd deed opeischenmet bedreigingbij het weigeren daarvan de geheele bezetting over de kling te zullen jagen, liet antwoord van Bixckes luiddedat de Hollanderen voor eene groote eer souden aennemenindien de Heer d'Estrées hen nog meermaels wilde besoecken." Ook schijnt deze op- eisching slechts een voorwendsel geweest te zijn, om te gelijk het verzoek te doen, de Fransche gevangenen uit te leveren, en tevens den aftogt van het krijgsvolk gemakkelijker te makendoor den Nederlanders een vergroot denkbeeld van de overgebleven magt in te boezemen. Intusschen bleven deze, zelfs na de geweldige verliezen die zij geleden hadden zich niet werkeloos.tot het defensieve bepalen. Reeds in den nacht na het gevechten eveneens op de volgende dagen werden talrijke troepen-afdcelingen uit het fort gezonden, om den vijand te verkennen; zij ont moetten dezen wel niet meer, maar vernielden de aangelegde belegeringswerkenen bragten verscheidene granaten en eenig schietgeweer mede. Eveneens beijverden zich de Zeelieden om den vijand nog den laatsten slag toe te brengen. Twee zij ner schepen, le Précieuceen l'Inlrópide van 58 en 50 stukken, zalen nog aan den gronden te vergeefs beproefde de Fransche bemanning ze weder vlot le krijgen. De heldhaftige Kapitein van hel eerstgenoemde, Mascarasy besloot hierop niettegen staande hij gecne sloepen hadde zieken en gekwetsten naar andere schepen over te brengen en den brand in zijnen bodem le stekenopdat hij niet in handen der Nederlanders zou vallen; doch de ligt-gewonden beletten hem dit, en dreven hem zelfs met pistolen en sabels van boord. Tegen beide deze schepen nu werden door de onzen de sloepen afgezonden en hunne vermeestering besloot op den 4<dcn Maart dezen ge weldigen strijd daar d'Estrées ecnige dagen later, na vruchte loos beproefd te hebbende beide veroverde schepen met een brander te vernielen, liet anker ligtte en de reede van Tabago

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 137