fid de beraadslagingen over vrede en oorlog in Europa; toen. bij de jammerlijke verwaaid oozing der Landmagt, liet Vader land, naast God, alléén van zijne Vloot redding en uitkomst verwachtte; maar ze kunnen en zullen komen, de dagen, dat Nederland het behoud van vrijheid en onafhankelijkheid zal verwachten van de volkomen bruikbaarheid en innige zamenwerking van al zijne zonen, bet zij ze den strijd te land voeren of te water. En daarom moglen wij het zoo gaarne toeroepen aan allen die eene eervolle loopbaan bij de Nederlandsche Marine wen- schen te betredenwerp het verre van u het vooroordeel dat de zee en de zee alléén de plaats iswaar het Vaderland u tot zijne dienst kan opvorderende geschiedenis in de voor gaande bladzijden opgeteekend, als één voorbeeld uit honder den de gebeurtenissen in onzen leeftijd op Sumatraop Borneo, op Bali bewijzen het u, dat de Zeemagt niet wer keloos blijven magook al wordt zij op haar waar element niet aangetast. O dat beideLeger en Vlooter naar streefdenmeer en meer den broederband die hen vereenigtaan te halen Eén is het doel dal hun in de ure des gevaars moet voor oogen zweven, en alleen dan, wanneer ze geen vreemdeling' op elkanders gebied blijven, kunnen de verschillende wegen, die zij betreden, op dal ééne doei uitloopen. Dan kan een maal de dag aanbreken, dat het dankbare Vaderland zijne redding daaraan zal verschuldigd wezen dat beide met Neder landsche trouwe zullen vastgehouden hebben aan den gouden spreuk onzer vaderen Eendragt maakt magt L. Mulder.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 139