22 heven verdiensten te slichten. Deze zaal prijkt reeds met het marmeren borstbeeld van den Generaal der infanterie Voet, als Grondlegger van het Militair Onderwijs in Nederlandden Luitenant-Generaal der Artillerie Seelig komt daarnevens eene eervolle plaats toe als volhardend Hersteller van dat Onder wijs; en vooral ook de Kolonel-Ingenieur Delpbat de rijk begaafdezoo nederige als kundige ziel en steunpilaar van dat Onderwijs, die bij uitnemendheid de groote kunst ver stond zich niettegenstaande zijn schitterend geniemet eene ondergeschikte leiding tevreden te stellenen door eene zelf verloochening uitblonk, welke alle denkbeeld te hoven gaat, vooral ook hij heeft er eene duurzame plaats verworven. Ilun geest blij ve over de Inrigting zweventerwijl hunne beeldlenissen ons voortdurend aan hen herinneren. Er zal echter, ten minste alles geregtigt ons dit te hopen en te vertrouwennog een ander en gewigtiger aandenken blijven staan: het is de degelijkheid der Inrigting. Wat ons deze hoop en dit vertrouwen schenkt? De kiesehheid ge biedt ons het te zwijgen; wij wilden alleen van de aftredende Bestuurders gewagenhel past ons niet de in hunne plaats getredenen te verheffen. OFFICIEUS EN LEERAARS. Benoemingen en Verplaatsingen. De Luitenant ter Zee van de 2dc kl. J. A. van de Vei.de is in gevolge Min. Disp. van den 2Jco Februarij 181)2 N° 11 gedetacheerd hij de Akademie. De Kapitein der Infanterie W. .1. Knoop werd bij Z. M. besluit van den 1 jjuo.. September 18S2 N° 62 benoemd tot Majoor hij het 5de Regiment Infanterie, met bepaling, dat hij voorloopig en tot dat in zijne vervanging voorzien zou wezen hij de Akademie zou verblijven. In zijne plaats werd bij Min. Disp. van den 22,l°™ October '1S32 N° 1)2 de Kapitein F. M. E. van Thielen van het Instruclie-Bataillon bij de Akademie over geplaatst.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 44