52 laling der bijdrage over dien lijd vrijgesteldmet dien ver stande evenwel, dat de ingetreden drie maanden bij vertrek of terugkomst steeds ten volle moeten worden voldaan. Ieder Jongeling, wiens vader op het bed van eer, of binnen een jaar na de door hem vóór den vijand bekomen wonden is overleden, kan kosteloos, en voor het wapen waarbij zijn vader diende, zonder concurrentie worden toegelaten, mits voldoende aan de tot admissie bepaalde vereischtenterwijl de zonen van minvermogende, doch verdienstelijke Officieren en Rijks-ambtenaren eene vermindering van bijdrage kunnen erlangenwanneer zij niet in staat zijndie geheel te vol doen. Ook kunnen de Kadets van een bijzonderen aanleg, die door een goed gedrag en door vlijt uitmunten en tijdens bun verblijf aan de Akademiedoor bet verlies van hunne ouders of betrekkingen, builen de mogelijkheid gesteld wor den de gevorderde bijdrage te voldoen, en dien ten gevolge verpligt zouden wezen de Akademie te verlatenvoor eene geheelc of gedeeltelijke vrijstelling der bijdrage in aanmerking komen. De gedeeltelijke vrijstellingen worden jaarlijks her zien en geregeld. Aan eene geheele of gedeeltelijke vrij stelling is levens verbonden eene ontheffing van bel betalen der gelden voor eerste uitrusting. VERSCHILLENDE LEERCURSUSSEN. De Leercursus bij de Akademie duurt voor de Adelborsten der eigentlijke Zeedienst drie, en voor die der Mariniers en Scheepsconstrucliealsmede voor de Kadets der Landmagt vier jaren. De Kadets worden, naar gelang hunner bestem ming, onderwezen in de bieronder omschreven vakken. aZeemagt. 1. De stelkunst tot en met de tweede-magtsvergelijkingcn de reken- en meetkunstige reeksen, en de logarithmen. 2. De meetkunst, zoo de platte als de ligchamelijkc. 5. De driehoeksmeting.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 54