35 Bovendien ontvangen de Kadets der Kavallerie onderwijs in de paardenkennis, rij- en afrigtingskunsten in de takliek der Kavallerie. Zij worden in de exercitiën der Infanterie alleen zoo ver geoefend, als noodig is om hen bij dc alge- meene exercitiën te doen intreden. De overige tijd, voor de exercitiën bestemd, wordt aan de beoefening der Kavallerie- reglementen cn exercitiën besteed. Verder worden zij onder wezen in bet schermen en paardrijden, met de uitvoerigheid voor het wapen vereischtin het zwemmendansen en de gymnastische oefeningen. Hetzelfde onderwijs als voor de Kavallerie hier te lande met de uitzonderingen en bijvoegingen vermeld onder Lett, c voor de Kadets der Infanterie voor de Koloniën. 1. De stelkunst tot en met de hoogere-magtsvergelijkingc» de reeksen van hoogeren rang en de logarithmen. 2. De meetkunst, zoo de platte als ligchamelijke. 3. De beschrijvende meetkunst.. i. De driehoeksmeting. 5. De hoogere meetkunst. 6. De differentiaal- en integraalrekening. 7. De statica en hydrostatica. 8. De dynamica. 9. De werktuigkunde, met bijzondere toepassing op hel wapen. 10. De natuurkunde. 11. De scheikunde, met bijzondere toepassing op het vak. 12. De beginselen der geodesie. 1G. Het regllijnig, situatie- en handteckenen. 17. Eene grondige kennis der algemeene dienstreglementen f. Kavallerie voor de Koloniën. g. Artillerie hier te lande. 15. De geschiedenis, 1L. De aardrijkskunde, 15. De talen, als voor de Kadets der Infanterie en Kavallerie.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 57