38 rijenhet schieten naai' de schijf met. klein geweer en met de verschillende vuurmonden het traceeren van kampementen het uitzetten van posten, en het voorstellen van den kleinen oorlog. De Adelborsten der Marine van de beide laatste studiejaren doen gedurende de laatste helft der maand Junij en de ge- heele maand Julijop één of meer der landsvaartuigen, een kruistogtonder de leiding van één of meer der Zee-officieren hij de Alcademieten einde praktisch in hun vak geoefend te worden. Over den tijd, dat zij geëmbarkeerd zijn, wordt hun f 10 's maands voor tafelgeld betaald waarvan het bedrag onder de kosten voor de Akademie wordt begrepen. FUNCTION VAN SERGEANT EN KORPORAAL. De Gouverneur kanzoo met het oog op den gang van de dienst bij de Akademie, als tot emulatie der Kadcls, het waarnemen dor function van Sergeant en Koporaal aan Kadets opdragendaarbij met den Raad van Toezigl in overleg tre dende. Tot hel waarnemen der functie van Sergeant worden zoodanige Kadets van het 3llc studiejaar der Zeemagt en van het 4,le studiejaar der Landmagt genomendie bij het afleg gen van het examen van overgang uit het vorig studiejaar hebben uitgemunt, en tevens wegens hun inborst en gedrag deze onderscheiding verdienen. Tot het waarnemen der functie van Korporaal worden, onder dezelfde bepaling, Kadets uit het 5J° en 2Jo studiejaar der Zeemagt, en uit het 4''° en 5'10 studiejaar der Landmagt genomen. De Kadets, tot het waarnemen der functiën van Sergeant of Korporaal benoemddragen tot onderscheiding Bij de Marine De fung. Sergeantentwee geborduurde gouden ankers één aan weerszijden op den kraag van het baaitje De fung. Koporaals, twee zijden geborduurde ankers, als voren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 60