u c. Wegens slecht gedrag, gepaard met onbuigzaamheid en een bestendig verzet tegen alle vermaningen. d. Door zedehederf, dat hem voor anderen gevaarlijk zou maken en e. Wanneer de ouders of voogden in gebreke blijven de gevorderde bijdrage te voldoen. Dit wegzenden kan alleen plaats hebben na bekomen goed keuring van bet Departement van Marine of Oorlog. De verwijdering wordt, met overleg van den Raad van Toezigt, door den Gouverneur gevraagd, met eene naauwkeurige op gave der redenen welke daartoe aanleiding hebben gegeven. De ouders of voogden worden daarvan in tijds verwittigd. Wanneer gedurende de twee eerste jaren van bet verblijf eens Kadets aan de Akademie zijn ontslag wordt verlangd moeten de ouders of voogden zich daartoe aan bet Departe ment van Marine of van Oorlog wenden. Het ontslag wordt alsdan verleend. ONDERSCHEIDEN BEPALINGEN. Gebedengeschikt voor alle gezindtenmoeten aan de Kadets worden voorgelezen door een der Kadets van bet laatste studiejaardes morgens wanneer zij de eetzaal binnen getreden zijnen des avonds wanneer het maal geëindigd is. Op Zondag zal kerkparade gehouden worden. Niemand heeft toegang tot de Akademiedan met toe slemming van den Gouverneur of Kommandant. De Ka dets mogen zich niet buiten de Akademie begeven, zonder schriftelijk verlof van den Gouverneur. Het gebruik van sterken drank is verboden. Dat van tabak eveneens, binnen den omtrek der Akademie. Het wordt aan den Gouverneur overgelatenaangaande de briefwisseling der Kadets zoodanige bepalingen te maken, als bij doeltreffend acht, zonder dat echter de briefwisseling met naaslbestaanden of voogden aan banden gelegd worde. Ieder Kadct, ontvangt een gulden zakgeld per week, behalve wanneer hij met verlof of met vacantie af-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 63