s die onafgebroken krijgshandelingenter handhaving van 't Neêrlandsch gezag vereischt. Gisteren nog voerdet gij bij Djagaraga onze troepen ter overwinninggisteren nog was bet uw ijzersterke armen u nog sterker wildie de weerbarstige maar dappere Balineezen tuchtigde hun krachti- gen weerstand vernietigde hunne duizendtallen uitéén deed stuiven Weinige dagen later zien wij u op uw zegevie renden togt naar Klonkongom daar het zegel op uwe schitterende overwinningen te drukken. En dat zegel, het mogt niet zijn gelijk gij 't u voorstelde!maar het was het schoonste dat een loopbaan als de uwe bekroonen mogt Bij Kasoemba sluit gij op een laatsten wanhopigen tegen stand en naauw heeft uwe degelijke aanvoering onze troepen voor een geheelen ondergang in 't nachtelijk gevecht behoed of een noodlottig schot berooft het expeditie-leger van zijn gevierden Aanvoerderen het u zoo eindloos veel verpligte Moederland van zijn zoo hechten steun Onovertrefbaar schoon is het zóó te sneven zóó betreurd zóó gemist te wordenna 'l plukken van zoo veel lauweren als steeds uw deel waren den heldendood op 't bed van eer te mogen vindente midden ecner laatste en zoo be langrijke zegepraalUwe stervende lippen geven nog een laatst bevel uwer waardig hel luidtvoorwaarts naar Klon kong Zij uiten nog eene laatste bedeen die bede schetst uw karakter duidelijker dan alle woorden des historie schrijvers die bede is dat het Vaderland zich over uwé verlaten moeder ontfermen moge Zie lezerdaar hebt ge de poczij van onzen stand naast zijn proza. Zou 'took noodig zijn, dat men bij hen, die zich aan dezen stand toewijden en voor wie het proza voor de hand ligt maar de poëzij wegschuilt de laatste zigt- baar ten toon spreidde; dat men zicli beijverde bij voorkeur die snaren der jeugdige ziel te doen trillenwier nagalm ons steeds liefelijk in de ooren blijft klinken en de disso nanten versmoortzoo vaak door het proza te weeg ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 83