7 onzer schilders. Ie doen uitkomenom misschien bij menigen jeugdigen aanschouwerin wiens binnenste het schildertalent sluimertde liefde en lust voor ccne kunst te wekkenwelke hem later zoo menig aangenaam uur kan doen doorbrengen. Ziedaar in weinige woorden liet doel der heldengalerij. Gaarne loefden wij met u vóór iedere beeldtenis0111 bij 't aanschouwen der gelaatstrekken, en bij 'tbewonderen van het kunsllafcreel de daden en diensten van den gehuldigde te herdenkenom u de zoo duidelijke overeenkomst tusschen gelaals-uitdrukking en karakter te doen opmerkenom schier in iedere bijzonderheid van houding klceding en ordonnantie cene overeenkomst met de handelingen en daden van ïedcrcn gehuldigden held op te merken. Voorwaar de stof is schoon en verleidelijk! Zij zou ons echter te ver voeren, en alvo rens wij onze wandeling langs de heldengalerij ten einde ge- bragt hadden, zouden we boekdeelen moeten gevuld hebben. Menigeen der gevierde groole mannen heelt voor zich alléén een boekdeel noodig; of oordeel zelf bij het oplettend lezen der hier volgende lijst, waarop ge hunne namen vindt op- geteekend niet in volgorde hunner verdienste deze rang schikking zou onze krachten te boven gaan maar m dezelfde ordewaarin hunne beeldtenissen onze galerij zijn komen versieren. Alleen echter die van 1111. MM. Willem 11 en Willem 111 konden naar 'lieven worden geschilderd; die dei- anderen daarentegen zijn naar de beste oorspronkelijke af beeldingen vervaardigdwelke van lien bestonden. De galerij nu bevat op dit oogenblik de levensgroote beeldtenissen van 1Willem 1 Koning der Neder landendoor J. B. van dek Hulst. 2. Willem 1, Prins van Oranje, 5. Maurits Prins van Oranje, 4-. Frederik Hendrik, Prins van Oranje y. Willem III, Prins van Oranje, Koning van Groot-Brilanje 0. Baron P. N. Fagel Generaal a 0. Kruseman. .1. Sciiouman J'. F. L. IlUYGENS. C. Kruseman. h. Yintcent.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 85