lb was 't niet aan één uwer voorbehouden onder steeds drei gend levensgevaar het eenig rotspad op te sporen, dat den onzen 't bezit van 't. zoo noodlottig sterke Djagaraga verze keren kon1'1? En wie zegt u, of niet binnen kort op vader- landschen bodem even fel zal te kampen vallen, als bij herhaling in 't verre Oosten het geval was en schier onvermijdelijk wezen moet! Uw uitroep van vertwijfeling, van weemoed, moge dan ook niet te wraken zijn; zij dient getemperd te worden door de hoop en 't vertrouwendat ook gij zult be lmoren lot hen waarvan 't vaderland vergelding eischen zal voor de zorgen aan u besteedom u tot waardig kampvechter voor Nederlands eer en onafhankelijkheid te vormen. Alleen dan kan de aanschouwing van Fiuso's becldtcnis gunstig werken op het gemoed van een jeugdig Nederlandsch krijgsmanmaar alsdan ook zoo veel meer dan dat van elk ander uit onze hcldcnrijomdat ook zijn leven mot distelen en doornen als doorweven werden dat hij alleen door eigen geestkracht en beleid zijne vrienden van verbazing deed opgetogen staan, en den vijanden van hem en zijn stamhuis ontzag, ja hoog achting afdwong. De kernspreuken 'D der Ncderlandsche ridder-orden, die leuzen van den echten krijgsman en burger, w:aren als in zijn hart gegriffeld en hij hield ze steeds on afgebroken voor oogen al mogt staatkundige partijzucht zijne rechten miskennenzijne aanspraken loochenenzijne uit zichten dwarsboomen. Van dit standpunt dan ook lustte het mij in dezen Jaar gang mijne krachten te beproeven aan 't ontwerpen cener zoo weinig mogelijk opgesmukte levensschets van dien edelen voor zaat onzes geëerbiedigden Koningswiens keurig afbeeldsel nog eerst zoo kort geleden de heldengalerij kwam versieren die de Ncderlandsche Officier met zoo veel recht zijn uitslui tenden eigendom hceten mag. A. W. Egter van Wissekerke benoemd tof 2de-Luif. Ing. in O. I. bij Z. M. Besluit van 6 Julij 1846; heeft zich onderscheiden bij de 3de expeditie naar Bali in 1849, en is deswege hij Z. M. Besluit van 11 Dec. 1849 benoemd tot Ridder der Mi litaire Willcms-Orde 4de klasse; bevorderd tot lste-Lt. Ing. bij Besluit van 7 Dcc. 1849. (f) Voor moed beleid en trouw en Deugd adelt (FirJus nobilitat).

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1853 | | pagina 93