(lat 's al weêr zoo veelde minst trage neemt daarbij een roman ter hand, en indien hij het geluk heeft daardoor ge boeid te worden, wat niet altijd het geval is, kan hij er cenige uren meê klein krijgen. Doch op den langen duur verveelt dat; men zou wel eens cenige afwisseling willen hebben maar weet zich die niet te verschaffen gelukkig bij die dan ten minste nog liefhebberij in teekenen en muzijk heeft, en zich door het oefenen dezer talenten aangenaam weet bezig te honden. Ook dit bevredigt echter niet duur zaam en om de eentoonigheid wat te breken, wordt het toilet andermaal gemaakt en builen 'shuis verstrooijing ge zocht. Voor geld is die gewoonlijk te koop ten minste indien men in een niet al te klein garnizoen is vooral indien men niet al te keurig is op den aard dier verstrooijing. Nu eenmaal de kamer verlaten is waar men zich verveelde keert men liefst daarheen niet terug want men zou er in zijn eigen boezem den knagenden vijand meevoeren men zou er zich andermaal vervelen. Van de eene verstrooijing valt men in de andere altijd weêr door nieuwe geldver spillingen 't is al heel mooi indien er geen onzedelijke uit spanningen gekocht worden. Het Luilenants-tructemcnt is echter niet tegen dat gedurig koopen van heilmiddelen voor de verveling bestandweldra wordt de beurs plat: het klinkt prozaïsch, maar 't is niet anders. Wat nu gedaan? Ja, men kan zich toch niet t'huis gaan zitten vervelen wat zou men op die kamer tusschen die vier stomme wanden gaan doen? Er worden dus al weêr nieuwe verslrooijingen gekocht doch niet betaaldde eerste schrede op de gladde baan van 't schuldenmaken is gedaan zij wordt weldra door vele andere gevolgd; en eer een jaar voorbij is, heeft zich de schulden last reeds dermate opgestapelddat men, om de geijkte term te gebruiken drie jaar krom zou moeten liggen wilde men bet geschokte evenwigt herstellen, 'tls waar, die schulden last drukt aanvankelijk niet maar dal is juist het bedriege- lijkste. liet is een der eigenaardigheden van den jeugdigen leeftijd, luchtig en los over alle zorgen heen te stappen,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 101