HET SPEL DES GELUKS. Gemis van' geluk ziedaar de onophoudelijke klagl der mensclien van allen rang en stand: zij weergalmt altijd en overalsedert liet begin der schepping tot op onzen tijd laat ze zich schier onafgebroken in alle tongvallen en talen hooren en zij zal ook niet ophouden zoo lang men voortgaat het geluk langs dien weg te zoekenwaarop het lot dus verre te vergeefs is nagejaagd. Is dan het geluk zoo ver te zoeken? Neen voorwaar Het is eene vruchtaltijd onder het hereik van iedereen maar men geeft zich de moeite niet haar behoorlijk te kweeken en van pas te plukken. Deze schudt roekeloos aan den met veelbelovenden bloesem beladen boom of wel hij plukt de vrucht vóór.zij tot rijpheid gekomen is; hij be rooft zich onnadenkend van de verkwikkende en geurige sappen der rijpe vruchten vervangt ze moedwillig door een bijtend, zuur en wrang vochtdat het aangezigt zamentrektde lippen verschroeitde oogen doet tranenhij berokkent zich roekeloos de schadelijkste gevolgen voor zijne gezond heid en stelt zich aan den snijdenden en 'gevaarlijken buik loop bloot. Gene zit onder den rijkbeladcn boom; hij be hoeft zijne hand slechts uit te strekken om de rijpe vrucht van den neèrhangenden tak te plukken maar hovenheel boven in den top lacht hem eene vrucht toe wier uiterlijk dat van alle overige overtreft. Met geringaehting der hem omringende vruchten klimt hij zoo haastig naar bovendat hij er schier ademloos van wordthij wondt zijne handen en scheurt zijne kleêrenmaar niets houdt hem terug één begeerige blik op de alles overtreffende vrucht geeft hem nieuwe krachtenmoedig klautert hij voorten wanneer liet zweepen van den steeds dunneren lak hem duizelig maakt rigt hij zijn oog naar het bekoorlijk doel zijns strevens

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 109