u om zich bij dien aanblik Ie herstellen. Inmiddels schudt hij door zijne krampachtige inspanning den boom dermate, dat rele en juist de beste vruchten afvallen en gescheurd ter aarde komendeze zijn voor hem verloren. Na veel moeite, inspanning en gevaren doorgestaan te hebbenbereikt hij het doelhij behoeft de hand slechts uit te strekken om aan zijne begeerte te voldoen: maar ziet, de uiterlijk zoo schoone vrucht is wormstekigen teleurstelling is het loon van zoo veel inspanning. Het geluk is uur op uur aan onze deur als een trouw hartig vriend; maar wij verzuimen hem binnen te laten. Wij zijn uitgegaan om hem te zoeken en evenmin als hij ons aantreftvinden wij hem. Het kloppen moede gaat hij voorbijen na nog eenige malen zijne vruchtelooze pogingen herhaald te hebben ontmoet hij ons onverwachtgearmd met zijn bittersten vijand den lediggang hoe ongaarne ook hij moet zich van ons afwendenen keert welligt nooit weder. Het geluk dringt zich vaak op alle mogelijke wijzen aau ons optoch worden zijne aanbiedingen doorgaans ver worpen. Onkunde omtrent zijn waren aard en de daaruit voortvloeiende onverschilligheid omtrent zijne eerste en voor naamste bestanddeelendit zijn helaas de in ons zeiven ge vestigde doodsvijanden van het geluk, die er ons steeds van verwijderd houden r enbewogen met het lot mijner mede stervelingen wil ik trachten deze vijandenzoo ik hoop met goed gevolg, te bestrijden. De meeste mensclien hebben verstand en aanlegen ook lust en ijver genoegom zich de dikwerf moeijelijke regels van een spelhetzij WhistOmber of Schaakeigen te ma ken en daarom vertrouw ikdat zoodra zij zullen ver nemen hoe het geluk de winst isverbonden aan een spel veel groolscher en diepzinniger nog dan Scheepje-zeilen Faro of l'asse-dix, ieder, niet slechts het bemoedigende dezer belangrijke ontdekking zal toejuichenmaar ook en vooral zich onmiddellijk zal toeleggen om de regels en het lijne van dat hoogstgewigtige spel te leeren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 110