48 wegsmijten, dat onze voorraad lang niet uitgeput is. Jam merlijke dwalingdie menigeen onnadenkend maakt en velen in 't verderf stort Elke zevende kaart heeft de waarde van eene prent-kaart van deze zijn er dus twee-en-vijftig of daaromtrent in ieder spelen ook van liet behoorlijk spelen dezer prentkaarten hangt, zoo men meent, de gelukkige uitslag van liet spel eenigermate af. Een spel kaarten kan een geruimen tijd durenzoo 'als ligt is op te maken uit hare donkere ruggen en van daar dan ook dat zelfs de sterkste spelers zelden meer dan zeventig spellen kaarten gedurende hun gansche leven gebruiken ook deze behooren nog tot de uitzonderingen, en verre weg de meeste spelers treden reeds vroeger van de speeltafel af. Sommige jeugdige en onervaren spelers zijn er op uitom ook de vaal-zwarte ruggen als wezen tl ijke kaart-waarden in rekening te brengen, in plaats van ze, gelijk betaamt, als beschutting van de keerzijde te beschouwen. Niets vernielt een spel schielijker dan deze roekelooze handelwijzedie zoo geheel en al strijdig is met, de goed begrepen regels van ons kaartspel en de aldus dubbeld gebezigde kaarten zijn juist degenen die met het minste overleg uitgespeeld wor den. Zij brengen stellig verlies aan, al schijnen ze ook winst te beloven. Het getal spelers kan zijn van één tot elk mogelijk getal toe. lïij onze intrede in de wereld worden wij in een groo teren of kleineren kring van spelers ontvangenwaarvan de meest ervaren zich weldra beijveren, om bet nieuwe spelertje de kaarten te leeren kennen, vasthouden en uitspelen. Van deze eerste lessen hangt veel af; zij worden met open kaart gespeeld en bierbij oefent het voorbeeld veel meer dan de verklaring der regels. Dadelijk hebben wij aanspraak op ons aandeel aan den potdoor onze voorgangers verzameld of schoon wij er nog niets ingezet hebbenvoor sommigen is dat aandeel aanzienlijk, voor anderen gering, en ofschoon dit niet onverschillig is, van veel meer belang is het nogtans,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 114