50 hij in haar bijzijn uitspeeltschijnt hem eene prentkaart toe de schoonste prentkaartenwelke hij buiten haar bijzijn in handen krijgt, schijnen louter vaal-zwarte ruggen. Zich met haar te vereenigenom voorlaan altijd met haar partij te makenis het voorname doel van zijn strevenvan niets anders wil hij hooren. Wél hem, die zich in de keus van zijne partner niet vergistdie zich niet alleen laat verleiden door haar aandeel in een rijken pot, maar vooral haar talent van spelen raadpleegt; die in het partij maken met haar, ook na de verceniging behagen blijft scheppen. Helaas! hel is niet anders vele spelen vóór de verceniging om de geliefde partij te doen winnenna de vereeniging vinden zij het weldra pikanter haar tegen te spelenzij worden meer op eigen winst bedachten 't is ontegenzeggelijk waar dat indien beide partners elkaar voortdurend van weerszijden in de hand bleven spelen zij beide tot de steeds winnende partij zouden behooren. O er wordt zoo veel aan de slechte kaarten of aan den partner gewetenwaarvan de schuld cigentlijk slechts op het hoofd des eigen spelers neerkomt. Zoo menig spel wordt door vcrwaarloozing van welgemeende zamenwerking vergooid Is het spel van één alleen het minst onderhoudend dat van twee is dikwijls zeer boeijend, doch op den duur toch het allermeest voor de toeschouwersdie het zeer roemen en daar een grooter aantal spelers natuurlijk meer afwisse ling aan het spel geeftzoo is eene partij van vier of zes het meest te verkiezen. Ook leert men bij 'l spelen in zulk een kringzich meer naar het spel van anderen re gelen om, terwijl men hun in de hand speelt, zelf, zoo al niet te winnentoch zeker het verlies af te wenden. Vandaar dat de spelers, die op jeugdigen leeftijd in talrij ker kringen speeldendoorgaans veel beter gevormd worden dan zijdie als éénig kind de verderfelijke gewoonte kregen van alleen op 'l eigen spel te lettenen zich om dat van anderen in 't minst niet te bekreunen. Beminnaars van 't spel in het groot zijn cr wel is waar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 116