52 Daar dan nu dit spel van zoo uiterst groot belang is zal ikzoodra ik een octrooi verworven heb om bet alléén en bij uitsluiting van alle niet door mij gekozenen te mogen onderrigten (iels, dat ik zonder twijfel schielijk verkrijgen zal door de gunst van eenigc groote lui mijne bijzonder goede vrienden die meermalen mijnen groet beantwoordden en in het bijzonder van één die onlangs de vriendelijkheid had mij te vragen hoe laat het was)danzeg ikzullen mijne eerste zorgen gewijd zijn aan het vormen en aanstellen van onder-leeraars ten einde de zoo nuttige kennis van het Vorstelijk Spel des geluks algemeen te verspreiden. In afwachting intusschen van grondiger onderrigtgeef ik al vast de volgende opmerkingen en regels ten bestemaar dewijl het bij iedere wetenschap een voornaam vercischle is dat men haar moeijelijk te vatten make; dat men, door ingewikkelde indeeling der te behandelen stofde zwarigheden der studie vergrooteten einde aldus aan de zoo veel moeije- lijker verkregen uitkomsten eene grootere en minder alge- meene waarde te gevenzoo acht ik mij als een waar geleerde verpligt, mijne regels te splitsen: in algemeenc en bijzondere. Hiervan zullen de laatslen meer bepaaldelijk be trekking hebben op den krijgsstand. ALGEMEENE BEGELS. 1". Overweeg goed de kracht en waarde van iedere kaart alvorens haar op te spelenmaar speel haar dan ook met vastheid en bedaardheiden draag vooral zorg daarbij geen weifeling of wantrouwen op eigen kunde te verraden. 2". Hoewel gij hij den aanvang van een spel over een groot aantal kaarten waant te kunnen beschikkenreken er niet te vast op tel ook de minste niet gering: slecht gespeeldkan die ééne kaart het verlies van uw spel berokkenen. 5". Geef wel acht op het spel van anderenen trek uit

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 118