85 hunne wijze van spelen lessen ter verbetering van het uwezoo wel hunne meesterlijke zetten als hunne mis slagen moeten u tol leering strekken. iMisbruik nooit de vaal-zwarte ruggen hunne bestem ming is heel eenvoudig het beschutten der keerzijde van de kaarten. 8°. Vermijd de bijna algemeene dwalingdat ieder ander betere kaarten krijgt en gelukkiger speelt dan gij zelf. In ieder spel beslaat eene veinedat's waar maar in dit spel kan ieder voor zich de geluks-veine verwerven door tevredenheid met eigen kaarten en partij-trekking van hare eigenaardige voordeden. 6». Speel zelden alleen naar eigen hand: men wint door gaans het meest door anderen in de hand te spelen. 7°. Bezorg anderen zoo veel winst als u slechts mogelijk is: hoe zonderling hel ook voor egoïsten klinke, deze winst doet ons zeiven het meeste winnen. 8». Kleine treken of zoogenaamd fijne zetten lot misleiding van anderenhoezeer in de meeste spelen dikwijls van een goed gevolg, zijn in dit spel zeer af te raden: zij maken de tafel tegen u, verhinderen dat men u in de hand speleen berokkenen u het vcreenigd tegenspel uwer medespelers. 9°. Is eene kaart eens opgespeelddan kan zij niet meer herroepen worden. 10°. Al wie eene kaart verspilt, verliest haar onherroepelijk; en éénc kaart ook maar te verliezen is van een zeer slecht gevolg voor de rest van het spel. ■11°. Ieder speliedere trek zij u tot leering. Wanneer gij dus een nieuw spel begint, herroep dan voor uwen geest de wijze waarop gij het voorgaande gespeeld hebt misslagen begaat ieder spelermaar de slechte spelers kenmerken zich door herhaling derzelfde misslagen. •12". Wacht u echter wél voor het luide pruttelen over de mis slagen door uwe partners begaan. Iladt gij de Basta er op gezet dan wonnen wij ons spel" zoo klaagt vaak

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 119