u de Omberspeler; doch weldra verveelt dit nabreeuwen zijne medgezellenzij wenden zich van hem af, en zoe ken jovialer en minder knorrige spelers. 13". Indien gij, door eene bijzondere kaart goed aan te bren gen, eene ruime winst hebt behaald, waag dan niet al bet verworvene op ééne kaartten zij ge genoodzaakt zijt geforceerd spel te spelen. 14". lletzij ge groot of klein spel speelt, draag, wanneer gij een zwak spel in handen liebtalle mogelijke zorgdit niet door gemelijkheid of verdrietigheid te verraden. Sommige speelgenooten zouden medelijden met u krijgen doch de meesten wenden zich van u afdus altijd met een opgeruimd gelaat gespeeld. lö°. Regel altijd uwen inzet naar uw vermogen, en kies daarom uwe speelgenooten onder bendie niet veel meer hebben dan gij zelf. Niets is gevaarlijker dan op crediet te spelenwant uwe tegenspelers plukken u dan vaak erbarmelijk. (lij verliest daarbij het regt der keuze uwer speelgenooten en moet u vergenoegen met ben die er sluw op uit zijnu uit te kleeden en aan de ver achting prijs te geven. 16". Mogt liet u soms gebeuren, dat gij ten hove speelt, denk er dan vooral aan uw spel goed gesloten te hou den bet met open kaart spelen is daar geheel en al onbekend. Neem u bijzonder in acht voor de fijne zetten, waarmee men u daar zoekt te misleidenonderscheid er den schijn van het wezen. 17". Speel veel met dames zij weten aan het spel eene eigen aardige bekoorlijkheid bij te zetten-, en hoe los en luchtig zij ook vaak schijnen te spelen, uil haar spel valt dikwijls zeer veel te leeren. 18°. Wees voor het overige uiterst behoedzaam in de keus uwer speelgenootensla hun spel een weinig gade eer gij partij met ben maakten vooral wanneer gij van een vast partijtje houdtis het zaak niet ligtzinnig in deze belangrijke keus te werk te gaan.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 120