83 10". Wik en weeg goed alvorens gij u aan eene vrouwelijke partner verbindt deze verbindtenis wordt notarieel aan gegaan en kerkelijk ingezegend, zij beslist voor het leven. Laat u door 't vergankelijk schoon cener geliefde meêspeelster niet verblinden door haar aandeel aan een rijken pot niet verlokken; van veel meer belang is het, dat zij het Vorstelijk Spel des geluks goed wete te spelen dat zij de kracht en waarde der kaarten kenne, dat zij zich met hart en ziel aan uw spel toewijde. 20". Bij wijze van laatste algemeene raadgeving zij het mij vergundu nog meê te deelenwat een ervaren en gelukkig speler die bereids meer dan tachtig spellen kaarten verbruikt heeft mij onlangs opmerkte met de tale der grijsheid, welke niet dwaalt, namelijk: dat in overoude tijden door beroemde Heesters reeds be- hartigingswaardige wenken gegeven zijnhoe men in het Vorstelijke Spel des geluks met vrucht van zijne kaarten partij kan trekken; dat die wenken voor ons bewaard zijn gebleven in een wel oudmaar nooit ver ouderd boeken in het begin onzer jaartelling door een onovertrefbaar Meester in de kunst van goed spelen zijn uitgebreid en omgewerkt geworden lot eene volledige handleiding. Dat men de regels van dien éénigen Meester stipt opvolgende zeker kan zijn van gelukkig te spelen, en groote winsten te behalen voor lijd en eeuwigheid; dat daarom onze maatschappij steeds voortwerkt deze volledige handleiding in alle talen onder alle Natiën te verbreiden en dat zij ten zegen is voor hendie haar met geheel hun hart aannemen. BIJZONDERE REGELS. Iedere stand speelt het spel des geluks op eigen wijze maar geen enkele onderscheidt zich daarbij zoo scherp van alle overigeals die van den krijgsman. Zijn inzet is het levende winst welke hij verwerven kanbestaat in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 121