58 rciding toegestaan, 't Is niet veel voor zoo schoon eene roe ping en daarom te meer is het zaak er goed partij van te trekken. Gij beklaagt u wel eens over de weinige prent kaarten en toch verandert zoo menigeen het veertigtal prent kaarten welke hem aan 't eind van ieder spel toegestaan worden, moedwillig in tweetjes en drietjes. Immers tegen 'teind van ieder spel wordt gij op eene groote algemeene speelpartij genoodigdom blijken te geven van uwe bedreven heid en wie daar slecht of valsch speeltbederft de nu volgende prentkaarten of moet zelfs vaak een geheel nieuw spel aan de voorbereiding toewijdenLegt u vooral vroeg- ij dig en volhardend op de bijzondere regels van ons spel des geluks toe; ze zijn menigvuldig, doch laten zich gevoegelijk tot de volgende hoofd-regels zamenlrekken. I". Ieder speler zij op de roepstem van den Souverein bereid tot den levens-inzet. Zonder schroom en zonder angst valligheid moet dezewaar'tnoodig is, geleverd worden. 2°. Alleen door krachtige éénheid van handelen kan dit spel met goed gevolg gevoerd worden. Daarom onder- werpe zich ieder speler onvoorwaardelijk aan de boven hem gestelde leiders en aarzele nimmer de kaarten zoo danig te spelen, als hem aangewezen wordt. 5°. Geen speler mag op eigen winst bedacht zijn, ten zij deze tot de algemeene winst voere. Van alle spelen vordert ons geluks-spel de meeste ter zijde stelling van 't eigenbelang. 4°. Wie misslagen in 't spel van hoogere leiders meent op te merken mag dit nimmer luide verkondigen. Die mis slagen toch stichten doorgaans minder kwaad dan het gebrek aan vertrouwendat hij de ondergeschikte spelers door deze luide verkondiging ontstaan zou. 5°. Gelijk het overzigt van een groot aantal kaarten slechts door hare behoorlijke schikking mogelijk wordt en vele slechte spelers zich reeds dadelijk door het onhandig houden der kaarten verradenzoo is ook in ons spel de grootst mogelijke orde eene dringende noodzakelijk-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 124