99 Met warme belangstelling herinneren zij zich den lijd loen zij u aan hunne zijde zagen strijden; met velen uwer hebben ze onder, het deelen van gevaren en ontberingen, vriendschapsbanden aangeknoopt, die, bezegeld door trouw aan den Koning den eendragtigen zin bevestigen welke bij landszonen in alle verschillende maatschappelijke betrek kingen zoo zeer noodzakelijk is. Velen vertrokkentoen hier geen lauweren meer te plukken vielennaar Indic om daar onder de tropische zon hun trouwen arm aan de dienst van 't Vaderland te wijdenallen zamen stellen zij er lioogen prijs op, met u het gemeenschappelijk belang in de welvaart des lands te behartigen. Geen wonder indien allen er zich over verheugdentoen de herinnering aan ecne zoo uitstekende eendragtige zameu- werking onlangs verlevendigd werd door het slichten der Vereeniging van het Metalen Kruis. Burlage, gij, die in 1850 en 1851 als vrijwillig Lancier in onze gelederen stondl en u den eervollen Wachtmeesters-rang verwierft; gij, die later tot burgerlijke betrekking weergekeerd met even veel warmte als talent onder den nederigen titel van gepasporteerd Onderofficier voor 's krijgsmans eer te velde trokt i*I; gij waart de eerste die op den gelukkigen inval kwam deze echt Vaderlandsehe Vereeniging lot stand te brengen en dal uwe edele pogingen reeds zoo veel bijval vonden getuigt zoo wel voor het aanlokkelijke van uw voorstel als voor de sympathie welke uw echt tXederlandsche zin in schier alle oorden des lands opwekte. U zij in de eerste plaats onze warme dank gebragten in U dankt het leger gaarne de gansche Vereeniging. Reeds heeft de waardige Opvolger van Willem II zijn In de met zoo vee! gloed geschreven Inspectie-reis over df. zes jaren te PAARD. (y) Nadat wij dit schrevenvernamen wij uit de Courant dat de Groninger Flankeurs reeds vroeger eene vereeniging van het Metalen Kruis gevormd hadden. Hunne vereeniging bepaalde zich toen echter slechts tot de voormalige Groningschc Studenten die als Flankeurs bij de 8ste Afdeeling Infanterie aan den Veldlogt deelge nomen hebben.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 165