100 Koninklijk Zegel aan de Vereeniging gehecht, door er be reidwillig het Beschermheerschap van te aanvaarden en de eerbewijzen en de warmte waarmee hij de leden der Am- slerdamsche Afdeeling van de Vereeniging in hel kamp bij Zeist ontving-, getuigen hoe hoog de oude Suldaten zijns Vaders in zijne Koninklijke schatting staan aangeschreven. «'Ce sonl les anciens d-e mon p'èreZoo sprak de Koning- tot de in zijne nabijheid slaande afgevaardigden van het Fransche leger die het kamp bij Zeist bezochten toen hij de vurende linie plotseling regts-om keert deed maken, om, zoodra hij achter het front onzer troepen de leden der Vereeniging ontwaard had, haar een Vorstelijk eerbewijs te doen geven. Dal is voor hel Metalen Kruis, Mijne Ileeren!" Zoo klonk zijne Koninklijke slem toen op zijn kommando de geweren gepresenteerd waren en terwijl hij met den ge- heelen staf onder een levendig hoerah hét zwaard opheft schittert plotseling ook langs de linie der Kavallerie die in een oogwenk de reglerflank van liet Metalen Kruis dekte de reeks van opgeheven zwaarden; tevens weergalmt van alle zijden de Vaandel-marsch langs de heide, en aller stem men herhalen 's Konings hoerah «Baarstonden zij", zoo zegt de hooggeachte gepasporteerde Onderofficier het ons zelf, «daar stonden zij, die ouden dan «maar thans de eenvoudige burgers, op dat terrein, lettor- lijk als ware liet ingesloten en verpletterd door een kruis te vuur van welkomst-kreten waartegen zij niets vermoglen «dan zwijgende, eerbiedig, met ontbloolc hoofden, maar «geroerd in het hart,, het einde er van afwachten, als «zwichtende voor de avermagt; zij die gekomen waren «om hulde te brengenmaar met koninklijke eere en mili- «taire hulde als oversielpl werden. «Weg met alle verbod van luidruchtige demonstralie! De Koning had ze als in het hart gegrependaar zwaaijen «de hoeden boven de hoofden in de lucht, en een einde- loos leve de Koning! leve hel leger! vermengt zich uit het Metalen Kruis met de duizende kreten die golfden lang de heide.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 166