101 «Daar stonden zij als in de schoot van het leger, hun «zoo lief; op den regter vleugel de mannen van de Citadel «van Antwerpen bijeengeschaard, tegenover de militaire «bezoekers der vreemde mogendheden; op 's Konings «voorbeeld met de sabel saluëerende. «Wat de indruk was op de duizende omstanders laat zich «begrijpen, bij dat treffend tooneel van Koninklijk eerbetoon en wederzijdsehe sympathie tusschen het effectieve leger en den voormaligen Soldaat. «Bij het inrukken der troepen wrerd het Metalen Kruis, «op vereerend bevel van den Ivplonel König, de muzijk «vóórop aan het hoofd der Kavallerie geplaatst, en zoo «rukten zij, onder het spelen van den krijgsmarsch afge- «wrisseld door onderling gezangnaar het kamp terug/' Wie onzer lezers meer van dit kampbezoek wreten wilen door dit staaltje der warme krijgsmans-taal van Burlage ver langend is, zijne beschrijving van den togt der Amsterdamsche Afdeeling naar de Zeisler-heide te lezenwij verwijzen hem naar de Amsterdamsche Courant van den 10(lcn Sep tember 1855: hij zal zijne poging tot het bemagtigen dezer Courant genoeg beloond vinden door de opwekkende zenuw trilling welke in iederen krijgsmansboezem verwekt wordt bij het vernemen van zulke taal. Wat wil het Metalen Kruis? TocdV niet de oude veele tegen België oprakelen?' Oneen! zeker7 niét; de tijden zijn ver anderd; de Belgische Natie verdient in hooge male onze achting en sympathie, en het zou even dwaas als onverant woordelijk zijn de herinnering aan 't verledene op die wijze te misbruiken. Wat het wil? Wij zullen het u schier mot de eigen woorden van den niet alleen weisprekenden maar ook weihandelenden gepasporteerden Onderofficier zeggenen wij twijfelen er niet aan of ieder regt geaard Nederlander zal die woorden vol komen beamen. Ons kleine landje, thans in menig opzigt in veel hetere positie dan vóór 1850, ons kleine lieve landje, met een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 167