27 acht. Niet alleen voor u zelvcn moet gij haar heilzaam wigt gevoelen ook de u ondergeschikte Onderofficiers en Korporaals moet gijieder in zijnen werkkringer meê belastendat is een van de beste middelen om stipt te doen dienen, lust en ijver voor de dienst te kweekenen niet alleen goed Offi cier te wordenmaar ook goede Onderofficiers en Korporaals te vormen. On donna du valief ct son autorité en ètendant celle qui lui est soumisezegt Longuet in zijne 'Méditalions de Caserne; maar dezelfde schrijver zegt ook: I' instruction de détail est du ressort de l'Officier I'ignorance s'en fait toujours apercevoir" en elders il faut connaitre les details des grades in férieurs pour pouvoir les surveillerpour com mander il faut des idéés prêcisesde la fermelé, el une con- naissance pavfaite des obligations de tous les grades In deze weinige regels ligt de juiste wisselwerking der verantwoor delijkheid van den Officier en van den Onderofficier en Kor poraal opgesloten. De Officier moet gelasten; de Onderofficier en Korporaal moeten over de uitvoering waken en haar be sturen maar de Officier moet ook weten hoe zij zich van hunne taak kwijten moeten hij moet zich overtuigen dat zij dit goed en met éénheid doen en om hen in staat te stel len aan zijne verwachting te beantwoorden moet hij hun gezag met klem ondersteunen ep handhaven. De Officier gelast, de Onderofficier is dan voor de uitvoering verantwoordelijk; vervolgens overtuigt zich de Officier of hel bevolene goed verrigt isen zoodra hij er het zegel zijner goedkeuring aan hechtontheft hij den Onderofficier van zijne verant woordelijkheid om haar voor eigen rekening te nemen. Ver dient het verrigte zijne goedkeuring niet, dan moet hij, onder uitdeeling van berisping of straf naar mate van den aard der nalatigheid, zorgen dat de noodige verbeteringen ingevoerd worden. De grootste onregelmatigheden en wan orde ontstaan uit kleinigheden meestal uit nalatigheid van den Officier in hel nazien of zijne bevelen goed nagekomen zijn. Voorschrijven en bevelen is niet genoegen wordt het nazien verzuimddan dommelt de orde en stiptheid weldra in.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1854 | | pagina 93