22 plegtige hel hartverscheurende en le gelijk hel hartver heffende van den eersten levenskreet van mijn eerste kind. 't Is of ik mijn God naderbij was gekomen na de ontvangst van dal geschenk uit Zijne hand. I)e ondervinding had het mij al geleerd dat de verbeelding alles met hare verwen kleurthet bevallige bcvalliger het afzigtelijke meer afzig- telijkmaar hier maar in dit geval was zij te kort ge scholen. Wat mijne verwachting mij ook had doen zien het was te zwak, te nietig: wat diehlren-taal mij ooit had doen droomen het bleek slechts een nevel te zijn bij de werkelijkheid. Verbeeld u dan mijn toestand toen kort na de geboorte zich teekenen openbaarden die voor het leven van hel jongskc deden vreezen Ik was de toekomst reeds tien- en meermalen ingesneld. Ik zou de raadsman wezen van den zoon die de voetstappen des vaders zou drukken. Ik had de gebeur tenissen uit mijn leven op het zijne toegepast, om hem de klippen le wijzen waarop ik geen acht had geslagen en waarop ikwaarlijk niet door mijne eigen wijsheid, niet ge strand ben. Mogt dat niet zijn Moest een gevoel van onuitsprekelijke zaligheid zoo kort wezen zoo spoedig ver vangen worden door knagende smart! Ik was hopeloos, ik werd ontevreden, ik morde. Ilad ik een zoo hard lot ver diend Daar klonk eene stem het geweten sprak. Ik stond voor de reglbank mijner ouders. Ik hen le zwak om u het verhoor te durven belijden dat ik onderging. Maar toch wil ik u de volgende bladzijden uit mijn levensboek openslaan en u bewijzen dat ik niet geheel blind ben voor mijne dwaasheden al zie ik mij niet in staal Confessions te schrijven die al te krenkend voor mijne eigenliefde zouden zijn. God zij gedankt mijn kind her stelde. Indien zijn oog op deze bladen valt zal hij geen nieuws lezen. Mijne lippen hebben hem toevertrouwd wat ik nu uit de pen laat vloeijen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 108