29 onllrokkcn draad dc elcclrisehe vloeistof geleidt. Hoeveel meer moest dat liet geval wezen met cenc gebeurtenis, van zoo groot belang in bet leven des aankomenden jongelings Mijne ouders durfden zich van de zegepraal cenig goeds voorspellen. Zij meenden een zweem van meer ernst bij hunnen zoon op te merkennu bij dat gewiglig overgangs tijdperk zijns levens was ingetreden. Zelve bejegenden zij mij niet meer als kind. In hunne gedachten sprongen zij vier jaar over, en zagen mij vóór zich staan als Officier. Het sierlijk en welgesneden kleed deed den voordeeligen lig- chaamsbouw des jongen mans nog meer uitkomen, en dc verbreeding door de epaulet aan mijne schouderen gegeven zette kloekheid bij aan bet nog niet tot mannelijkcn wasdom gekomen ligchaam. Wat het veldteeken des Officiers sierlijk afhing bij de sabel, die aan de zijde des jeugdigen krijgers zwierde! Geduld evenwel, als ik 11 verzoeken mag; ik moest vooreerst nog Kadet worden, om een sabel zonder veldteeken te mogen dragende aanstelling is wel toege zegd maar nog niet ontvangenen dan vei'loopen er nog een paar maanden eer ik als baar aan de Akademie begroet zal worden. Een gedeelte van dien tusschenlijd werd besteed aan uit spanning en rust, die noodzakelijk waren na de voortdu rende en in de laatste weken vóór liet examen verdubbelde inspanningwelke van mij had moeten gevergd worden om met andere jongelieden van mijnen leeftijd, die beter dan ik hun tijd besteed hadden naar de open plaatsen te kun nen dingen. Nadat aan dien cisch voldaan was, bleef ik mij in het geleerde oefenenom niet ijlings een deel der verkregen kennis te vergetenmaar uitspanning hield toch de overhand boven inspanning. Zoo werd door mijne ouders niets verzuimdwat strekken kon om hunnen zoon het voorgestelde doel te doen be reiken. Indien bekrompen geldmiddelen hel bun onmogelijk hadden gemaakt, mij dc uitstekendste scholen te doen bezoekenzoo was dat ruimschoots vergoed door hunne aan-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 115